ШПАРГАЛКА БУХГАЛТЕРА НА 2024 РІК
Анкета складається з чотирьох розділів:
- Розділ 1. «Загальна інформація» – обов’язковий для всіх громад, незалежно від наявності договорів про співробітництво.
- Розділ 2. Територіальні громади, які уклали договори про співробітництво
- Розділ 3. Територіальні громади, які не укладали договори про співробітництво
- Розділ 4. Законодавче регулювання співробітництва територіальних громад
Для ширшого вивчення ситуації, варто заповнити Розділ 2 – Розділ 4.
Радниця з розвитку інституційної спроможності Програми USAID DOBRE Наталія Стрельбіцька зазначила: «Співробітництво територіальних громад набуває особливого значення в кризових умовах та за обмеженості ресурсів. Програма DOBRE ініціювала опитування та прагне дослідити поточну ситуацію застосування інструменту співробітництва громадами України та ідентифікувати перепони, які не дають змоги ним скористатися. Результати опитування сприятимуть кращому розумінню наступних кроків, які необхідно зробити для покращення умов реалізації співробітництва між громадами. Будемо вдячні за підтримку нашої ініціативи та запрошуємо громади пройти опитування».
Керівник Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України В’ячеслав Негод прокоментував:
«Сподіваємося, що попри всю завантаженість голів громад і фахівців, які працюють в органах місцевого самоврядування, вони візьмуть участь в опитуванні. Як свідчить моніторинг, інструмент співробітництва громад не отримав належного застосування та впливу на місцевий розвиток і рівень якості послуг. Це означає, що є проблеми. А щоб їх вирішити, потрібно зрозуміти, які це проблеми, з чим пов’язані, чи мають вони системний характер. Тільки тоді можна буде приступити до їх вирішень. Анкета – перший крок. Тому закликаю громади приділити 15 хвилин часу й долучитися до вирішення проблем, які є в цій сфері».
На основі опитування буде підготовлено та презентовано аналітичний звіт із висновками та пропозиціями подальших кроків розвитку інструменту співробітництва громад.
Джерело: офіційний сайт Децентралізація