Яка відповідальність за неподання декларації про майновий стан і доходи

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законом.

Яка відповідальність за несвоєчасне подання податкової декларації про майновий стан і доходи

ЗАПИТАЙ У СПЕЦІАЛІСТА ДЕРЖКАЗНАЧЕЙСТВА

Усі громадяни щорічно подають декларації про свій майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) за минулий рік у порядку. Податкова декларація подається до 01 травня року, що настає за звітним, крім окремих випадків.

Платниками податків визнаються:

  • фізичні особи (резиденти і нерезиденти України);
  • юридичні особи (резиденти і нерезиденти України);
  • та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування згідно з ПКУ або податковими законами, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з ПКУ (п. 15.1 ст. 15 ПКУ).

Несвоєчасне подання  податкової декларації тягне за собою накладення штрафу в розмірі 340 гривень. Крім того, відповідно до ст. 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за:

  • неподання;
  • або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи;
  • чи включення до декларацій перекручених даних;
  • неведення обліку;
  • або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку,

тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Джерело: офіційний сайт ГУ ДПС в Одеській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декретні в Податковому розрахунку: зразки

Як відобразити декретні виплати у місячному Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних — у даній консультації
152670

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34413

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
412855

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді