Чи може особа, яка відмовилась від РНОКПП, знову його отримати?

Фізична особа, яка перебуває на обліку в окремому реєстрі ДРФО — платників податків та через деякий час змінила свої переконання і бажає отримати РНОКПП, подає до відповідного контролюючого органу:

  • облікову картку;
  • заяву в довільній формі. У заяві особа викладає своє прохання анулювати попередньо внесену відмітку про право здійснювати платежі за серією та/або номером паспорта, щоб отримати РНОКПП;
  • паспорт громадянина України.

Це передбачає пункт 12 розділу VIII «Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків», затвердженого наказом Мінфіну від 29.09.2017 № 822 (далі — Положення № 822).

Щоб анулювати відмітку, посадова особа контролюючого органу:

  • або погашає відмітку по діагоналі штампом «Анульовано»;
  • або перекреслює вручну відмітку по діагоналі лінією, та робить напис «Анульовано».

Далі посадова особа засвідчує анулювання своїм підписом та проставляє дату і відбиток печатки контролюючого органу.

Зміни до Державного реєстру вносять протягом трьох робочих днів від дня, коли особа подала заяву до контролюючого органу за місцем проживання (п. 4 розд. IX Положення № 822). Якщо особа звернулась до іншого контролюючого органу, строк може бути продовжено до п’яти робочих днів.

За інформацією ГУ ДФС у Рівненській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49522

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
22283

Договір дарування – зразок

Благодійна допомога, пожертва, безоплатна передача основних засобів, безповоротна фінансова допомога - все це оформлюється через договір дарування. Про умови та оформлення договорів дарування, особливості дарування у бюджетних установах – у цьому огляді
17744

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді