Формування е-лікарняного: за яким алгоритмом відбуватиметься

Роздруковувати лікарняний не буде потрібно, але за необхідності працівник або роботодавець може отримати листок непрацездатності у вигляді витягу або в е-формі з сайту Пенсійного фонду або у письмовій формі в територіальних органах Фонду.

⚡️ Опануйте загальний механізм роботи з лікарняними ⚡️

Формування е-лікарняного: за яким алгоритмом відбуватиметься

Стандартний алгоритм для формування електронного листка непрацездатності є наступний:

  • працівник звертається для медичного огляду до лікаря;
  • лікар встановлює факт непрацездатності та формує електронний медичний висновок у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я;
  • інформацію про тимчасову втрату працездатності автоматично на підставі медичного висновку вноситься до Реєстру;
  • у Реєстрі відповідна інформація отримує унікальний номер (єдиний реєстраційний), що фактично і є створенням електронного листка непрацездатності.

Саме такий, зареєстрований у Реєстрі за єдиним реєстраційним номером, листок непрацездатності є підставою для звільнення від виконання роботи, оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Інформація про непрацездатність буде доступна працівнику та роботодавцю через їхні електронні кабінети на порталі ПФУ та особі, що засвідчила тимчасову непрацездатність (лікарю) через е-систему охорону здоров’я. А тому роздруковувати електронний листок непрацездатності працівнику не потрібно.

Однак за необхідності працівник або роботодавець може отримати листок непрацездатності у вигляді витягу або в електронній формі з сайту Пенсійного фонду або у письмовій формі в територіальних органах Фонду.

За матеріалами ПФУ

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронний лікарняний: інструкції для бухгалтера

Що треба знати про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних – ці та інші пов’язані питання у даному огляді про електронні листки непрацездатності.
33964

Лікарняні 2024: нарахування та оплата

Лікарняні 2024 ✔ Розрахунок лікарняних ✔ Нарахування лікарняних ✔ Оплата лікарняних в 2024 та 2025 роках в Україні ✔ Приклад розрахунку лікарняних
240841

Виплата декретних у 2024 році

Декретні виплати у 2024 та 2025 роках: ➤ підстава для нарахування ➤ тривалість декрету ➤ розрахунок декретних ➤ обмеження розміру декретних ➤ приклади розрахунку ➤ лікарняні та допомога у зв’язку з вагітністю та пологами під час війни
111654

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
53224

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді