Про погашення податкового боргу

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Податківці нагадали як можна погасити податковий борг та коли податкова вимога вважається відкликаною.

погашення податкового боргу

Калькулятор індексації зарплати

Податковий борг – це не тільки приватна справа окремого платника податків, це проблема загальнодержавного значення, оскільки податковий борг є тими грошима, які не надійшли до державного та місцевих бюджетів та, таким чином, не можуть бути використані для здійснення вкрай важливих бюджетних видатків.

Cума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПК строк, та нарахованої, але не погашеної пені є податковим боргом (пп. 14.1.175 ПК).

Платник податків зобов’язаний самостійно погасити суму податкового боргу за власний кошт, однак є інші шляхи погашення податкового боргу з тих, що пропонує пункт 87.1 ПК, наприклад:

  • за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника);
  • за рахунок помилково або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі заяви платника). Тобто якщо платник має переплату з інших платежів, він може повернути ці кошти шляхом зарахування їх в погашення грошових зобов’язань та/або податкового боргу в порядку, визначеному у статті 43 ПК;
  • за рахунок бюджетного відшкодування з ПДВ (на підставі відповідної заяви у складі декларації з ПДВ).

У разі коли у платника податків виник податковий борг, розмір якого перевищує сто вісімдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060 грн), контролюючий орган, у відповідності до вимог пункту 59.1. ПК, надсилає (вручає) йому податкову вимогу.

Стягнення коштів та продаж майна боржника провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (п. 95.2 ПК).

Впродовж 30 календарних днів з дня надсилання податкової вимоги процедури примусового стягнення ще не набудуть значних масштабів, а тому варто поквапитись із вирішенням питання самостійного погашення податкового боргу. Як тільки податковий борг буде погашений (самостійно або внаслідок дій контролюючого органу), податкова вимога вважатиметься відкликаною (пп. 60.1.1 ПК), а процедура стягнення припиниться.

У разі перерахування коштів в рахунок погашення боргу, при заповненні призначення платежу друкується код виду сплати «140», який символізує «погашення заборгованості».

За інформацією ГУ ДПС у Чернігівській області

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74815

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
46992

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
11329

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56465

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
264215

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді