Мінекономіки роз’яснило новації у публічних закупівлях

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Минулого тижня, а саме 09.04.2024, набрала чинності постанова КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 166 і від 12 жовтня 2022 р. № 1178» від 02.04.2024 № 382 (далі – Постанова № 382).

новації у публічних закупівлях

ВЛК для обмежено придатних: нові строки, нові правила

Постановою № 382 розмежовано строк для подання тендерних пропозицій при закупівлі товарів і послуг та робіт. Так, згідно з пунктом 34 Особливостей строк для подання тендерних пропозицій не може бути менше ніж:

  • 7 днів з дня оприлюднення в ЕСЗ оголошення про проведення відкритих торгів на закупівлю товарів, послуг;
  • 14 днів з дня оприлюднення в ЕСЗ оголошення про проведення відкритих торгів на закупівлю робіт.

У тендерній документації заборонено обмежувати нижню межу ціни тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі.

Замовник може відхилити тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в ЕСЗ у разі, коли учасник процедури закупівлі не виконав свої зобов’язання за раніше укладеним договором про закупівлю з тим самим замовником, що призвело до його дострокового розірвання і застосування санкцій у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків протягом трьох років з дати дострокового розірвання такого договору. Зазначений учасник процедури закупівлі може надати підтвердження вжиття заходів для доведення своєї надійності, незважаючи на наявність відповідної підстави для відхилення тендерної пропозиції. Для цього учасник процедури закупівлі (суб’єкт господарювання) повинен довести, що він сплатив або зобов’язався сплатити відповідні зобов’язання та відшкодування завданих збитків. Якщо замовник вважає таке підтвердження достатнім, тендерна пропозиція такого учасника не може бути відхилена.

Окрім цього, Мінекономіки у листі від 15.04.2024 № 3323-04/27710-06 роз’яснило:

  • щодо змін, внесених до постанови № 166;
  • змін, внесених до Особливостей;
  • ступеню локалізації;
  • можливості створення ЦЗО для закупівлі робіт;
  • закупівлі лікарських засобів;
  • відкритих торгів з публікацією англійською мовою;
  • права здійснювати закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару;
  • надання роз’яснень щодо тендерної документації та внесення змін до неї та/або оголошення про проведення відкритих торгів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
6585

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
2969

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
8994

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
6035

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді