Що зміниться у реєстрації бюджетних зобов’язань

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінфін затвердив зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України (далі – Порядок).

реєстрація бюджетних зобов’язань

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

У Порядку з’явиться нова норма щодо реєстрації бюджетних зобов’язань у разі закупівлі товарів шляхом використання електронного каталогу. Реєстр бюджетних зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів розпорядник у цьому випадку подаватиме органу Казначейства протягом 7 робочих днів:

  • з дати взяття бюджетного зобов’язання;
  • дати взяття на облік органом Казначейства кошторису.

Мінфін уточнив, якщо зобов’язання та/або фінансові зобов’язання не зареєстровані у зв’язку з порушенням бюджетного законодавства розпорядниками бюджетних коштів, органи Казначейства застосовують такі заходи впливу як:

  • попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення бюджетного законодавства;
  • зупинення операцій з бюджетними коштами.

Якщо зобов’язання та/або фінансові зобов’язання не зареєстровані у зв’язку з відсутністю документів щодо закупівлі товарів, робіт і послуг, передбачених законодавством у сфері закупівель, органи Казначейства надсилають розпорядникам бюджетних коштів лист з обґрунтуванням причин їх нереєстрації та повертають реєстри бюджетних зобов’язань / фінансових зобов’язань і підтвердні документи.

Окрім цього Мінфін уніс зміни до Порядків заповнення:

  • Реєстру бюджетних зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів;
  • Реєстру бюджетних фінансових зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів.

Наказ Мінфіну від 08.04.2024 № 185, яким затверджено зміни, набрав чинності 03.05.2024.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
33546

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1556

Реєстрація бюджетних зобов’язань: робочі ситуації

Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
34614

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
342584

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді