Що зміниться у реєстрації бюджетних зобов’язань

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінфін затвердив зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України (далі – Порядок).

реєстрація бюджетних зобов’язань

↪️Наказ про облікову політику: зразок скачати

У Порядку з’явиться нова норма щодо реєстрації бюджетних зобов’язань у разі закупівлі товарів шляхом використання електронного каталогу. Реєстр бюджетних зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів розпорядник у цьому випадку подаватиме органу Казначейства протягом 7 робочих днів:

  • з дати взяття бюджетного зобов’язання;
  • дати взяття на облік органом Казначейства кошторису.

Мінфін уточнив, якщо зобов’язання та/або фінансові зобов’язання не зареєстровані у зв’язку з порушенням бюджетного законодавства розпорядниками бюджетних коштів, органи Казначейства застосовують такі заходи впливу як:

  • попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення бюджетного законодавства;
  • зупинення операцій з бюджетними коштами.

Якщо зобов’язання та/або фінансові зобов’язання не зареєстровані у зв’язку з відсутністю документів щодо закупівлі товарів, робіт і послуг, передбачених законодавством у сфері закупівель, органи Казначейства надсилають розпорядникам бюджетних коштів лист з обґрунтуванням причин їх нереєстрації та повертають реєстри бюджетних зобов’язань / фінансових зобов’язань і підтвердні документи.

Окрім цього Мінфін уніс зміни до Порядків заповнення:

  • Реєстру бюджетних зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів;
  • Реєстру бюджетних фінансових зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів.

Наказ Мінфіну від 08.04.2024 № 185, яким затверджено зміни, набрав чинності 03.05.2024.

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Скасування Господарського кодексу України: як підготуватися держустановам

Із 28.08.2025 Господарський кодекс втрачає чинність. Як працювати без нього, чим заміти та що з цього для бюджетників — у цьому огляді. У статті також відповіді експертів на головні запитання.
8017

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

Хто визначає розмір орендної плати за державне чи комунальне майно, які показники враховуються, як індексується плата у 2025 році? У статті — порядок розрахунку орендної плати згідно з Методикою КМУ та відповіді на поширені запитання
68216

Держбюджет 2025: показники та зміни

Щороку законотворець приймає новий фінансовий план країни. На 2025 рік фінансові, соціальні та інші показники визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, який чинний з 01.01.2025. У червні 2025 року Уряд схвалив зміни до Держбюджету 2025. Говорімо про основні показники Держбюджету 2025 та що в ньому планують змінити.
10958

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді