Ухвалений законопроєкт про правонаступництво у трудових відносинах

Верховна Рада прийняла в цілому євроінтеграційний законопроєкт «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо правонаступництва у трудових відносинах».

Рада ухвалила законопроєкт про правонаступництво у трудових відносинах

Калькулятор стажу

В цілому прийнятий законопроєктом № 8244, який передбачає визначення і процедуру правонаступництва у трудових відносинах. Правонаступництвом у трудових відносинах вважається продовження трудових відносин з працівниками у разі:

  • зміни власника підприємства, установи, організації;
  • реорганізації підприємства, установи, організації (злиття, приєднання, поділу, перетворення, виділу). 

Правонаступництвом у трудових відносинах між працівниками та фізичною особою, яка використовує найману працю, вважається продовження трудових відносин з працівниками у разі зміни власника майна чи його частин. У разі такого правонаступництва трудові відносини працівників продовжуються з правонаступником.

Встановлюється обов’язок роботодавця продовжувати дію трудового договору у разі передачі власником бізнесу або його частин іншій особі, а також інформування роботодавцями працівників та їх представників про

  • дату (орієнтовну дату) та причини правонаступництва; 
  • економічні, технологічні, структурні наслідки правонаступництва або наслідки аналогічного характеру, які впливатимуть на права працівників.

Отже, законопроєкт № 8244:

  • регулює правонаступництво у трудових відносинах у разі зміни власника підприємства;
  • роботодавець зобов’язаний продовжувати дію трудового договору, а також інформувати працівників про дату та причини зміни власника, наслідки такого правонаступництва для працівників;
  • правонаступник зобов’язаний письмово або в електронній формі надати працівникам таку інформацію до початку процесів, які впливатимуть на трудові права та інтереси працівників у зв’язку зі зміною власника підприємства.

Джерело: проєкт Закону № 8244 від 29.11.2022

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14187

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9848

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12981

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді