В яких регіонах діють податкові пільги на територіях активних бойових дій

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Згідно з чинним Податковим кодексом платники звільнені від деяких податків на територіях активних бойових дій і ТОТ, де функціонують держреєстри.

Уряд додатково врегулював податкові пільги на територіях активних бойових дій, де функціонують держреєстри

Бронювання по-новому: скільки платити працівникам із 5 березня?

З метою захисту всіх платників податків, які розташовані на територіях активних бойових дій, Уряд підтримав зміни до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2022 року № 1364.

Ними передбачається надати платникам податків на територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, податкові пільги. Зокрема, дозволити не нараховувати та не сплачувати окремі види податків на таких територіях.

Станом на 30 квітня державні електронні інформаційні ресурси функціонують на таких територіях, що належать до територій активних бойових дій:

  1. Дніпропетровська область: м. Нікополь (Нікопольська міська територіальна громада (ТГ), с. Червоногригорівка (Червоногригорівська селищна ТГ) та інші.
  2. Донецька область: Костянтинівська міська ТГ, Лиманська міська ТГ та інші.
  3. Запорізька область: Преображенська сільська ТГ (частково) та інші.
  4. Миколаївська область: м. Очаків (Очаківська міська ТГ), Куцурубська сільська ТГ.
  5. Харківська область: Кіндрашівська сільська ТГ, Курилівська сільська ТГ (частково) та інші.
  6. Херсонська область: Херсонська міська ТГ, Білозерська селищна ТГ та інші.

Крім того, імплементація акта дозволить усунути різночитання при реалізації житлового сертифіката на придбання об’єкта житлової нерухомості на територіях можливих бойових дій.

Нагадаємо, які пільги з ПДВ діють в умовах воєнного стану.

Джерело: офіційний сайт Мінреінтеграції

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний рахунок 2025: переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
10207

Екологічний податок 2025: ставки і строки

Екологічний податок 2025 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування — все це у даному огляді
41033

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
388117

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
41525

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
19934

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді