Голів та членів ЛКК виключено з переліку декларантів

Голови та члени лікарсько-консультативних комісій відтепер не є декларантами, їх виключено з переліку суб’єктів, на яких поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції».

Голів та членів лікарсько-консультативних комісій виключено з переліку декларантів

Калькулятор штрафів

4 травня 2024 року набув чинності відповідний Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист» № 3621-IX від 21.03.2024

Проте, якщо голова або член ЛКК перебуває на іншій посаді, яка зумовлює належність до суб’єктів декларування, то такий посадовець має обов’язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон).

Голова та члени ЛКК звільняються від відповідальності за неподання/несвоєчасне подання декларацій при звільненні після 12 жовтня 2023 року та щорічних за 2023 рік. Надалі подавати декларації не потрібно.

Варто зазначити, що декларантами залишаються:

  • особовий склад штатних військово-лікарських комісій (ВЛК, пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону);
  • голови та члени медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), а також голови, їхні заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій (ЛЛК), які при цьому не є особами, зазначеними у п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону (пп. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону).

Такі зміни внесено до Закону № 3384-ІХ про відновлення декларування, який набув чинності 12 жовтня 2023 року. 

Окрім щорічних декларацій, які потрібно подавати протягом кампанії декларування з 1 січня по 31 березня за попередній рік:

  • особам, призначеним до особового складу штатних ВЛК:
    • слід подати декларацію кандидата на посаду за попередній рік (до призначення на посаду);
    • особам, включеним до складу ЛКК і МСЕК, позаштатних постійно діючих ВЛК і ЛЛК:
    • слід подати декларацію кандидата на посаду за попередній рік  протягом 10 календарних днів з дня включення до складу відповідної комісії.

Крім того, зберігається обов’язок подавати декларації при звільненні (тобто за період, не охоплений раніше поданими деклараціями), протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності (у разі звільнення з посади/виключення зі складу комісії починаючи з 12.10.2023) (ч. 2 ст. 45 Закону).

Джерело: офіційний сайт НАЗК

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронна декларація – заповнення

Антикорупційне декларування триває до 31 березня 2024 року, тож публікуємо детальну інструкцію з заповнення декларції. Експерт пояснює, що і в якому розділі слід зазначати.
64464

Електронна декларація – хто подає

⚡️Після відновлення декларування подання електронних декларацій триває до 31 березня 2024 року. Подання декларції – обов’язок посадовців бюджетних установ.❗️Хто має право не подавати електронну декларацію під час воєнного стану та які штрафи передбачено — у нашій статті.
88888

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56006

Е-декларування 2022 року: огляд

Триває щорічне е-декларування. Хто тепер є суб’єктом е-декларування та які новації антикорупційного законодавства слід врахувати, аби задекларувати доходи за 2021 рік правильно, дізнаєтеся зі статті
1627

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді