Голів та членів ЛКК виключено з переліку декларантів

Голови та члени лікарсько-консультативних комісій відтепер не є декларантами, їх виключено з переліку суб’єктів, на яких поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції».

Голів та членів лікарсько-консультативних комісій виключено з переліку декларантів

Працівник відсутній на роботі: дії роботодавця

4 травня 2024 року набув чинності відповідний Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист» № 3621-IX від 21.03.2024

Проте, якщо голова або член ЛКК перебуває на іншій посаді, яка зумовлює належність до суб’єктів декларування, то такий посадовець має обов’язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон).

Голова та члени ЛКК звільняються від відповідальності за неподання/несвоєчасне подання декларацій при звільненні після 12 жовтня 2023 року та щорічних за 2023 рік. Надалі подавати декларації не потрібно.

Варто зазначити, що декларантами залишаються:

  • особовий склад штатних військово-лікарських комісій (ВЛК, пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону);
  • голови та члени медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), а також голови, їхні заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій (ЛЛК), які при цьому не є особами, зазначеними у п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону (пп. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону).

Такі зміни внесено до Закону № 3384-ІХ про відновлення декларування, який набув чинності 12 жовтня 2023 року. 

Окрім щорічних декларацій, які потрібно подавати протягом кампанії декларування з 1 січня по 31 березня за попередній рік:

  • особам, призначеним до особового складу штатних ВЛК:
    • слід подати декларацію кандидата на посаду за попередній рік (до призначення на посаду);
    • особам, включеним до складу ЛКК і МСЕК, позаштатних постійно діючих ВЛК і ЛЛК:
    • слід подати декларацію кандидата на посаду за попередній рік  протягом 10 календарних днів з дня включення до складу відповідної комісії.

Крім того, зберігається обов’язок подавати декларації при звільненні (тобто за період, не охоплений раніше поданими деклараціями), протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності (у разі звільнення з посади/виключення зі складу комісії починаючи з 12.10.2023) (ч. 2 ст. 45 Закону).

Джерело: офіційний сайт НАЗК

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронна декларація – заповнення

Детальний алгоритм заповнення оновленої електронної декларації – у статті. Розділ за розділом без помилок разом із порадами від експерта.
82754

Електронна декларація: форма та терміни подання

Подання електронної декларації – обов’язок держслужбовців, службовців органів місцевого самоврядування, а також інших осіб, які виконують державні, адміністративні, організаційно-розпорядчі функції в бюджетних установах. Про нову форму декларації, яка діє з 11.10.2024 року та штрафи за недостовірні відомості – у консультації експерта.
106162

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані: хто, коли, як

Держорган НАЗК вимагає електронного декларування статків і подачі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, аби запобігти корупції. Хто зобов’язаний подавати це повідомлення, за яких умов і коли?
10630

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді