За новим Порядком фінансування страхувальників, затвердженим постановою ФССУ від 19.07.2018 № 12, з 1 жовтня виплати за лікарняними листками проводитимуть лише за наявності довідки про підтвердження стажу.
Раніше знайти таку довідку в Особистому кабінеті на сайті ПФУ було неможливо, оскільки вона перебувала на стадії технічного опрацювання. Із 2 жовтня у ПФУ можна отримати довідку про страховий стаж, що має назву «Дані про трудовий та страховий стаж».
Довідку можуть отримати як роботодавці, так і працівники — у електронному вигляді за наявності ЕЦП або безпосередньо в органах ПФУ.
Із 04.04.2025 діють зміни в оплаті лікарняних сумісникам. У статті поговоримо про те, як нараховувати лікарняні сумісникам по-новому. Розберемося, чи виплачувати лікарняні сумісникам та на прикладах попрактикуємося це робити.
Довідка ОК-7 для лікарняного – це довідка про страховий стаж. Ці дані обов'язкові для нарахування виплат по лікарняним. Врахуйте в роботі наші рекомендації.
У статті актуальний бланк і зразок заяви-розрахунку на отримання лікарняних від ПФУ. Скористайтеся алгоритмом заповнення, щоб подати заяву-розрахунок лікарняних без помилок.
Розрахунок середньої зарплати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади
Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і повідомив про це керівника. В кабінеті страхувальника з’явився дав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?