Органи контролю щороку визначають перелік суб’єктів господарювання, яких перевірятимуть у плановому періоді (ст. 5 Закону № 877).
Чи знаєте ви, як завершити ревізію на свою користь? ►►► Пройдіть тест✔️
У Критеріях № 383 урядовці визначили оновлені критерії, за якими оцінюють ступінь ризику від провадження господарської діяльності. Зокрема, новий критерій — «виплата працівникам заробітної плати на рівні або нижче встановленого законодавством розміру мінімальної заробітної плати».
Отже, навіть якщо у суб’єкта господарювання не змінилися показники діяльності, з огляду на нові критерії, що передбачають Критерії № 383, контролери могли віднести вас до високого ступеня ризику. Адже нові критерії ризику почали діяти з 25.07.2020, а графік перевірок контролери складали пізніше, вже з їх урахуванням.
Перевірте за Критеріями № 383, чи правомірно контролери віднесли організацію до іншого ступеня ризику.
Якщо організація не відповідає критеріям, які визначили контролери, і це порушує ваші права, зверніться до адмінсуду. У позові попрохайте визнати протиправними дії органу контролю щодо внесення до плану-графіка і зобов’язати його вилучити організацію із плану-графіка.
Докладніше у статті
Товарно-транспортна накладна – це підтвердження реальності господарської операції, що може знадобитися, наприклад при запиті податкової або при перевірці ревізорів. Тримайте експертний зразок.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
У період дії правового режиму воєнного стану планові контрольні заходи не проводять. Стосується це і Держпраці. Але не все так просто та однозначно.
Інспектори Держпраці можуть накладати фінансові санкції на роботодавців за статтею 265 КЗпП, на їх посадових осіб – адміністративний штраф, а для окремих роботодавців передбачено окремий вид відповідальності – попередження про відповідальність за порушення трудової дисципліни. Розглянемо кого стосується попередження та чи є воно порятунком від штрафів.
Оплата комунальних послуг в бюджетних установах – як ревізори виявляють порушення.