Порушили терміни сплати податків: як нараховуватиметься пеня

Відповідальність за порушення термінів сплати податкових зобо’вязань  може застосовуватися у вигляді штрафних (фінансових) санкцій або пені.

Чи знаєте ви, як завершити ревізію на свою користь? ►►► Пройдіть тест✔️

Порушили терміни сплати податків: як нараховуватиметься пеня

На суми сплаченого з порушенням законодавчо встановленого терміну узгодженого податкового зобов’язання з податків, зборів та інших платежів нараховується пеня згідно зі ст.129.

Пеня нараховується:

  • починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків такого зобов’язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні згідно із ПКУ;
  • за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов’язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 % річних облікової ставки НБУ.

Пеня на суми сплаченого з порушенням грошового зобов’язання нараховується:

  • після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання;
  • за кожний календарний день прострочення його сплати, починаючи з 91 календарного дня, із розрахунку 100% річних облікової ставки НБУ.

При виявленні контролюючим органом за результатами перевірки несвоєчасної сплати нарахованих податків до або під час виплати оподатковуваного доходу на користь нерезидента або іншого платника податків нараховується пеня:

  • починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податковим агентом суми податкового зобов’язання, визначеного ПКУ;
  • за кожний календарний день такої несплати (неперерахування), включаючи день погашення податкового зобов’язання, з розрахунку 120 % річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день.

За матеріалами ДПС

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
47644

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
36462

Єдиний рахунок 2024 – переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ – це добровільний крок. Але зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система – у статті.
6970

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
3122

Земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
54159

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді