Зміни до порядку використання коштів держбюджету щодо закладів фахової передвищої та вищої освіти

Уряд ухвалив рішення про удосконалення механізму використання коштів Фонду розвитку закладів фахової передвищої та вищої освіти.

Зміни до порядку використання коштів держбюджету щодо закладів фахової передвищої та вищої освіти

Пошук по Класифікатору професій

Рішення обумовлене своєчасним виконання Державного бюджету України на 2024 рік.

МОН зазначає, що у попередні роки видатки розвитку за бюджетною програмою КПКВК 2201140 «Фонд розвитку закладів фахової передвищої та вищої освіти» передбачалися лише за загальним фондом Державного бюджету України.

Бюджетні кошти у поточному році спрямовуватимуться на:

  • здійснення невідкладних аварійно-відбудовних та ремонтних робіт;
  • реалізацію проєктів, пов’язаних із будівництвом (новим будівництвом, капітальним ремонтом, реконструкцією та реставрацією) захисних споруд цивільного захисту та споруд подвійного призначення із захисними властивостями сховища/протирадіаційного укриття, призначених для укриття учасників освітнього процесу закладів фахової передвищої та вищої освіти;
  • здійснення заходів, пов’язаних із приведенням підвальних та/або цокольних приміщень закладів освіти у стан, придатний до використання як найпростіших укриттів;
  • заходів, спрямованих на дотримання вимог пожежної безпеки в закладах освіти;
  • забезпечення технічними засобами оповіщення та інформування;
  • придбання генераторів, електрогенераторних установок, трансформаторів, систем безперебійного електроживлення, акумуляторів, іншої електричної апаратури, пристроїв для фільтрування або очищення води, іншого обладнання довгострокового користування для безперебійного тепло-, водо-, електро- і газопостачання, що забезпечує безпечні умови навчання в офлайн-режимі, а також для забезпечення проживання у гуртожитках здобувачів освіти, якщо освітній процес здійснюється в офлайн-режимі;
  • здійснення заходів з енергоефективності;
  • розбудову мережі та відновлення гуртожитків, пошкоджених в результаті бойових дій, для проживання здобувачів освіти у закладах освіти, що здійснюють навчання в офлайн-режимі тощо.

Тому відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» за цією бюджетною програмою передбачені видатки розвитку ще й за спеціальним фондом Державного бюджету України для здійснення заходів у сфері освіти. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 17 травня 2021 № 475.

Джерело: офіційний сайт МОН

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2024

Президент підписав Закон України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 № 3460-ІХ (далі – Держбюджет 2024), який є основним фінансовим планом країни. Держбюджет-2024 набере чинності з 01.01.2024 р.
3541

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами – як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок.
33132

Державний бюджет 2022: все, що потрібно знати бухгалтеру

Затверджено Держбюджет на 2022 рік, а це означає, що ми маємо всі основні цифри та можемо вже зараз прикинути деякі розрахунки. Що і зробив експерт. Ми вже все порахували та підготували для вас зручні таблиці, які спростять вашу роботу.
12223

Структура кодування програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету

Структура кодування програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету затверджена наказом Мінфіну від 14.01.2011 №11. Код кожної бюджетної програми відповідає коду функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету
14826

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді