Приміщення поділено на два різні об'єкти: як подати форму № 20-ОПП

Як подати повідомлення за формою № 20-ОПП у разу поділу приміщення на два об’єкти різного призначення – роз'яснення.

Приміщення поділено на два різні об'єкти: як подати повідомлення за формою № 20-ОПП

ШПАРГАЛКА БУХГАЛТЕРА НА 2024 РІК

Платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місцем обліку шляхом подання повідомлення за формою № 20-ОПП.

Форма № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів у разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, а саме:

  • зміна типу,
  • найменування,
  • місцезнаходження,
  • виду права або стану об’єкта оподаткування.

Форма № 20-ОПП подається з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування щодо якого відбулися зміни, в такому самому порядку та строки, як і при реєстрації, створенні чи відкритті об’єкта оподаткування.  

При цьому в разі зміни призначення об’єкта оподаткування або його перепрофілювання інформація щодо такого об’єкта оподаткування надається в повідомленні за формою № 20-ОПП двома рядками, а саме:

  • в одному рядку зазначається інформація про закриття об’єкта оподаткування, призначення якого змінюється;
  • у другому – оновлена інформація про об’єкт оподаткування, який створено чи відкрито на основі закритого, при цьому ідентифікатор об’єкта оподаткування змінюється.  

Якщо платник податків здійснив поділ власного приміщення на два і більше об’єктів різного призначення (магазин, перукарня тощо), то подається повідомлення за формою № 20-ОПП, в якому інформація щодо такого об’єкта оподаткування зазначається декількома рядками, а саме:

  • у першому рядку зазначається інформація про закриття об’єкта оподаткування, призначення якого змінюється (у гр. 2 вноситься значення «6 – закриття об’єкта оподаткування»);
  • у наступних – оновлена інформація про об’єкти оподаткування, які створено чи відкрито на основі закритого (у гр. 2 вноситься значення «1 – первинне надання інформації про об’єкти оподаткування»).  

При цьому кожному новоствореному об’єкту оподаткування присвоюється відповідний ідентифікатор об’єкта оподаткування (додаток до повідомлення за формою № 20-ОПП).  

Повідомлення за формою № 20-ОПП з інформацією про об’єкти оподаткування, які зареєстровані у відповідному державному органі без присвоєння реєстраційного номера (кадастрового номера, реєстраційного номера об’єкта нерухомого майна), подаються в паперовому вигляді із доданням копії документа, що підтверджує реєстрацію об’єкта оподаткування у відповідному державному органі. У такому разі графа 12 «Реєстраційний номер об’єкта оподаткування» повідомлення за формою № 20-ОПП не заповнюється (п. 8.4 розд. VІІІ Порядку № 1588).

Джерело: офіційний сайт ГУ ДПС у Черкаській області

опитування бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронна декларація – заповнення

З 11 жовтня 2024 року набула чинності оновлена форма електронної декларації. Оновлене й повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, тож публікуємо детальну інструкцію з заповнення декларції. Експерт пояснює, що і в якому розділі слід зазначати.
68635

Електронна декларація – хто подає

❗️Подання електронної декларації – обов’язок посадовців бюджетних установ. Хто має право не подавати електронну декларацію під час воєнного стану, яка її форма з 11 жовтня 2024 року та які штрафи передбачено – у нашій консультації.
91328

Податкова накладна 2024: порядок заповнення

Як заповнити нову форму ПН – приклад заповнення податкової накладної та інша корисна інформація щодо цього штрафонебезпечного документа – у даному огляді.
131005

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами – як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок.
37409

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді