“Звітна” та “довідкова” єдина звітність: які додатки має містити

У разі необхідності призначення поза межами звітного періоду застрахованим особам пенсії, матеріального забезпечення чи страхових виплат та містять інформацію виключно щодо таких осіб платниками ЄСВ подається Податковий розрахунок з типом форми «Звітний» як «Довідковий».

⚡️ За яким алгоритмом заповнювати Податковий розрахунок з ЄСВ, ПДФО та ВЗ?⚡️

“Звітна” та “довідкова” єдина звітність: які додатки має містити

При цьому, термін подання такого розрахунку чинним законодавством не передбачено. Даний Розрахунок подається протягом звітного кварталу в разі настання події, що вимагає такого подання (призначення виплати або інших соціальних виплат застрахованій особі).

Якщо підприємство не встигає подати «Довідковий» Розрахунок до кінця кварталу, в якому настала подія, то далі подається Розрахунок з типом «Звітний». Окремо формувати довідковий Розрахунок після закінчення звітного кварталу не потрібно.

Розрахунок складається з Розрахунку та додатків та формується на кожну застраховану особу окремо. При цьому у довідковому Розрахунку заповнюються рядки з 01 до 06. Інші рядки заповнювати не потрібно. В рядках 011 заповнюється тип «Звітний» та в рядку 014 – тип «Довідковий». Причина подання довідкового Розрахунку (призначення пенсії, страхових виплат чи матеріального забезпечення) вказується в шапці додатків, а саме: в додатку Д1 - рядок 035, Д5 – рядок 035, в Д6- рядок 034.

Довідковий Розрахунок при призначені пенсії повинен містити наступні додатки: Д1, Д6 (при наявності у застрахованої особи спец стажу), Д5 (якщо інформація може вплинути на розрахунок пенсійних виплат).

Для призначення матеріального забезпечення чи страхових виплат додаток Д1 подається за конкретні місяці у межах звітного кварталу. При звільнені чи прийняті застрахованої особи формується додаток Д5.

Якщо в поданому довідковому Розрахунку були виявлені помилки - Розрахунок треба подати повторно з вірними даними.

За матеріалами ДПС

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121290

Декретні в Податковому розрахунку – ЗРАЗКИ

Як відобразити декретні виплати у Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних – у даній консультації
117783

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
6196

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
34001

Приклад відпустки за власний рахунок у Додатку Д1 Податкового розрахунку

У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
111086

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді