До редакції часто звертаються читачі з проханням допомогти, коли в їхні установи вже завітали ревізори. Важко давати поради, якщо посадові особи бюджетних установ наробили помилок ще в перші хвилини зустрічі з ревізорами, розгубилися, дали необґрунтовані пояснення. Тут щось виправити, на жаль, уже неможливо — залишається лише очікувати на штрафи. Утім, багатьох наслідків ревізії можна було б не допустити, якби керівник установи та головний бухгалтер знали, як правильно поводитися.
Щоб надати вам впевненості у спілкуванні з ревізорами, зарошуємо вас на Майстер-клас як не потрапити на гачок ревізорів.
Перевірте себе чи ви готові до зустрічі з ревізором.
МАЙСТЕР_КЛАС
І чекаємо вас на майстер-класі колишнього ревізора.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
У період дії правового режиму воєнного стану планові контрольні заходи не проводять. Стосується це і Держпраці. Але не все так просто та однозначно.
Інспектори Держпраці можуть накладати фінансові санкції на роботодавців за статтею 265 КЗпП, на їх посадових осіб – адміністративний штраф, а для окремих роботодавців передбачено окремий вид відповідальності – попередження про відповідальність за порушення трудової дисципліни. Розглянемо кого стосується попередження та чи є воно порятунком від штрафів.
Оплата комунальних послуг в бюджетних установах – як ревізори виявляють порушення.
Обовʼязковий контроль нарахування зарплати убереже бухгалтера від штрафів. Розкажемо, як заробітна плата у бюджетній установі та ОМС перевіряється аудиторами та які професійні «секрети» застосовують аудитори («ревізори»).