На скільки можна скорочувати вихідні під час воєнного стану

Роз'яснення щодо тривалості робочого часу і відпочинку під час воєнного стану в Україні.

На скільки можна скорочувати вихідні під час воєнного стану

Калькулятор стажу

Нормальна тривалість робочого часу може бути збільшена до 60 годин на тиждень на об’єктах критичної інфраструктури із пропорційним збільшенням заробітної плати.

До 40 годин на тиждень – скорочений робочий час, передбачений для працівників із скороченим робочим днем на об’єктах критичної інфраструктури із пропорційним збільшенням заробітної плати.

Роботодавець визначає час початку й закінчення щоденної роботи (зміни). Якщо раніше працівники мали відпочивати щонайменше 42 години поспіль щотижня, на період воєнного стану вихідні можуть зменшити до 24 годин.

Під час воєнного стану в Україні додатково скасовуються:

  • заборона роботи у вихідні дні;
  • скорочений робочий день напередодні святкових, неробочих і вихідних днів;
  • перенесення вихідного дня, якщо святковий або неробочий день збігається з вихідним днем;
  • обмеження для надурочних робіт.

Джерело: офіційний сайт Управління інспекційної діяльності у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Держпраці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми робочого часу на 2025 рік

Скачайте виробничий календар на 2025 рік, який складений з урахуванням дії воєнного стану. Норми робочого часу розраховані для п'ятиденного та шестиденного робочого тижня.
10189

Робота в нічний час — особливості оплати

У статті роз’яснимо, як правильно оплачувати роботу в нічний час. Розглянемо, як оплачувати роботу в нічний час на прикладі оператора котельні й сторожа закладу освіти.
57057

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
14650

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
17759

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді