Додаток 1 до ПДВ-декларації: коли не заповнюється при коригуванні ПН

Податківці запевняють: якщо на підставі складеного РК до ПН обсяги постачання товарів/послуг та відповідно сума податкових зобов’язань чи податкового кредиту платника податку не змінились, то підстав для заповнення відповідних рядків декларації з ПДВ та додатку 1 немає.

ПДВ у бюджетних установах- спробувати БЕЗПЛАТНО

Додаток 1 до ПДВ-декларації: коли не заповнюється при коригуванні ПН

У складі декларації подаються передбачені Порядком №21 додатки. Додатки додаються до декларацій за наявності подій, які підлягають відображенню у таких додатках.

У випадку заповнення рядків 4.1.1, 4.2.1, 4.3.1, 6.1, 6.2 та 7 декларації до неї подається додаток 1.

При цьому, у розділі І «Податкові зобов’язання» додатка 1 зазначаються відомості про коригування податкових зобов’язань тільки у зв’язку із збільшенням суми компенсації за звітний період на підставі розрахунків коригування, складених у звітному періоді та не зареєстрованих в ЄРПН на дату подання декларації (таблиця 1.2 додатка 1).

Відповідно до Порядку №21 коригування податкового кредиту відображається у рядку 14 декларації.

При заповненні рядка 14 декларації обов’язковим є подання додатку 1, що заповнюється в розрізі контрагентів.

Крім того, коригування податкового кредиту, сформованого за операціями з отримання послуг від нерезидента на митній території України, що оподатковуються:

  • за основною ставкою – відображаються у рядку 13.1;
  • за ставкою 7% – відображаються у рядку 13.2.

У випадку заповнення рядків 13.1 та/або 13.2 передбачено подання додатка 1.

Якщо на підставі складеного РК до ПН обсяги постачання товарів/послуг та відповідно сума податкових зобов’язань чи податкового кредиту платника податку не змінились, то підстав для заповнення відповідних рядків декларації з ПДВ та додатку 1 немає.

За матеріалами ЗІР

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

ПДВ 2024 для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2024 році, зміни у ставках ПДВ 2024, про податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
2377

Порядок складання податкової декларації з ПДВ

Розглянемо оновлену форму податкової декларації з ПДВ. У консультації знайдете, як заповнити всі рядки чинної ПДВ-декларації, приклад заповнення чинної декларації з ПДВ, а також інформацію про найбільш уживані додатки до ПДВ-декларації у бюджетників – Д1 та Д6.
58785

ПДВ 2023 для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2023 році, зміни у ставках ПДВ 2023, про нову податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2023, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
48629

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді