Коли подавати заперечення на акт податківців

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Податківці роз’яснили, як подають та розглядають заперечень до акта перевірки у разі незгоди із висновками, фактами, даними, викладеними в ньому.

заперечення на акт податківців

Калькулятор штрафів

У разі незгоди платника податків з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, він згідно з пунктом 86.7 ПК має право подати свої заперечення та додаткові документи і пояснення, зокрема, але не виключно:

  • документи, що підтверджують відсутність вини;
  • наявність пом’якшуючих обставин або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності відповідно до ПК.

Їх подає органу ДПС, який проводив перевірку, протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки).

Ці заперечення, додаткові документи і пояснення є невід’ємною частиною матеріалів перевірки. Матеріали перевірки розглядає комісія з питань розгляду заперечень органу ДПС протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання заперечень.

Орган ДПС зобов’язаний повідомити платника податків про дату, час та місце/спосіб розгляду матеріалів перевірки, у т. ч. в режимі відеоконференції. Це повідомлення надсилають протягом двох робочих днів з дня отримання від нього заперечень та/або додаткових документів і пояснень, але не пізніше ніж за чотири робочі дні до дня їх розгляду.

Платник податків має право брати участь у розгляді матеріалів перевірки особисто або через свого представника, у т. ч. в режимі відеоконференції, про що зазначає у поданих запереченнях. Безпосередньо під час розгляду матеріалів перевірки платник податків має право надавати письмові/усні пояснення з приводу предмета розгляду.

За результатами розгляду матеріалів перевірки комісія з розгляду заперечень приймає висновок, що є невід’ємною частиною матеріалів перевірки.

ЗІР, категорія 130.06

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2024 та 2025 роках
61119

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
123437

Декретні в Податковому розрахунку – ЗРАЗКИ

Як відобразити декретні виплати у Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних – у даній консультації
118686

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
6282

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
34431

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді