Як виправити дані у формі № 20-ОПП

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Установа зобов’язана стати на облік у контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, у формі № 20-ОПП. Використовувати при цьому потрібно Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Мінфіну від 09.12.2011 №1588 (п. 63.3 ПК).

У разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, зокрема його:

  • тип,
  • найменування,
  • місцезнаходження,
  • стан,

установа надає до контролюючого органу за основним місцем обліку форму № 20-ОПП з оновленою інформацією. У цій формі поряд із реквізитом, який змінився, потрібно зазначити в дужках попереднє значення.

У разі зміни призначення об’єкта оподаткування або його перепрофілювання установа вказує інформацію про це у двох рядках форми:

  • в одному рядку — про закриття об’єкта оподаткування, призначення якого змінюється;
  • у другому — оновлену інформацію про об’єкт оподаткування, який створили чи відкрили на основі закритого (п. 8.5 розділу VIII Порядку).

Якщо установа подає форму № 20-ОПП з виправленою інформацією, у другій графі відомостей про об’єкти оподаткування вона зазначає код ознаки «3» (надання інформації щодо зміни відомостей про об’єкт оподаткування).

Форму №20-ОПП з виправленою інформацією податківці радять подавати разом із супровідним листом, у якому необхідно зазначити факт і причини такого виправлення.

За інформацією ГУ ДФС у Тернопільській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Повідомлення про виплату лікарняних 2025: зразок, строки, форма

Як створити та відправити повідомлення про виплату коштів в ПФУ — розповідаємо у статті. На прикладі покажемо, як подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам швидко і без помилок.
61964

Середньооблікова кількість штатних працівників: як розрахувати

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання, адже є сумісники, декретниці, мобілізовані, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розбиратися на прикладах, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
107274

Авансовий звіт на відрядження: проведення

Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження — продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
85601

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами — як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
49016

Розрахунок коригування до податкової накладної

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2025 та зразки його заповнення.
165712

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді