Уряд робить кроки щодо впорядкування системи управління держпідприємствами

Уряд працює над впорядкуванням системи управління державною власністю, яка наразі є неефективною, адже за підсумками минулого року від діяльності держкомпаній отримано 51,3 млрд. грн. збитку.
Типова кореспонденція субрахунків зі змінами, внесеними наказом Мінфіну від 17.09.2019 № 386

Уряд робить кроки щодо впорядкування системи управління держпідприємствами

На сьогодні в Україні налічується понад 3 тис. державних компаній, із яких 44 % не працюють зовсім. За підсумками діяльності у минулому році державні компанії отримали 51,3 млрд. гривень збитку. Збитково спрацювали 463 підприємства, а неефективними визнані 1530 підприємств. Це свідчить про наявність серйозних та системних проблем в управлінні держвласністю, які потрібно негайно вирішувати. Така ж негативна тенденція продовжується і у І кварталі 2021 року – суб’єкти управління керують об’єктами державної власності не належним чином. Як наслідок, у І кварталі 2021 року управління визнано негативним у 34 суб’єктів.

06 серпня під час проведеної наради з питань ефективності управління державними підприємствами учасники обговорили ключові проблеми та порушення в управлінні суб’єктів господарювання державного сектору економіки, питання притягнення до відповідальності порушників і посилення відповідальності за невиконання рішень Уряду та законодавства у сфері управління держвласністю. Окрема увага - питанню перегляду процедур, пов’язаних з корпоративним управлінням, щоб вони повністю відповідали керівним принципам ОЕСР.

Мінекономіки спільно з суб'єктами управління з метою оптимізації державного сектору економіки, оновили Тріаж - групування об’єктів державної власності. Головний принцип – у державній власності повинні залишитися лише ті об’єкти, які пов’язані із виконанням державою своїх функцій. Далі Мінекономіки разом з Фондом державного майна України та іншими суб’єктами управління планують працювати над переліками Тріаж для досягнення оптимальної структури державної власності.

Джерело: Міністерство економіки України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2024 році: дивиться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
14442

Зарплата держслужбовців 2025

Оплата праці за посадами державної служби 2025 року як і минулого обмежується розміром та кількістю виплат згідно з Держбюджетом-2025. І хоча наразі маємо проєкт цього акта, вже однозначно можна сказати, чи буде підвищення зарплати держслужбовцям у 2025 році. Розглянемо детальніше якою буде зарплата держслужбовців, чи переглянуть посадові оклади на 2025 рік.
177

Списання кредиторської заборгованості бюджетних установ

Кредиторська заборгованість – не завжди показник прогалин у діяльності установи. Інколи складається так, що віддавати борг просто нікому й він продовжує «висіти» на балансі. Як правильно провести списання кредиторської заборгованості? Відповідаємо.
15237

Авансовий звіт у 2024 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
194402

Електронна декларація – заповнення

З 11 жовтня 2024 року набула чинності оновлена форма електронної декларації. Оновлене й повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, тож публікуємо детальну інструкцію з заповнення декларції. Експерт пояснює, що і в якому розділі слід зазначати.
68228

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді