Строки для звернення до суду в оскарженні не реєстрації ПН/РК

Теми:
Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Податківці роз’яснили про строки оскарження в судовому порядку рішень контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної (ПН)/розрахунку коригування (РК) в ЄРПН, якщо до подання позовної заяви не проводилася/проводилася процедура адміністративного оскарження.

оскарження не реєстрації пн рк

Прощавай, Господарський кодексе! Як зміняться правила гри?

Рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку (п. 56.1 ПК). Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню. Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору.

Загальні норми процедури судового оскарження в рамках розгляду публічно-правових спорів регулюються Кодексом адміністративного судочинства України (КАС).

Позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого КАСУ або іншими законами (ч. 1 ст. 122 КАС).

Якщо платник не скористався правом на адміністративне оскарження, то рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН оскаржують в судовому порядку в шестимісячний строк з дня отримання платником такого рішення від контролюючого органу.

Якщо платник скористався правом на адміністративне оскарження, то рішення про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН оскаржують в судовому порядку в:

  • тримісячний строк – за умови, якщо рішення контролюючого органу за результатами розгляду скарги було прийнято та вручено платнику податків у строки, встановлені ПК. При цьому такий строк обчислюється з дня вручення платнику рішення за результатами розгляду його скарги на рішення контролюючого органу;
  • шестимісячний строк – за умови, якщо рішення контролюючого органу за результатами розгляду скарги не було прийнято та/або вручено платнику податків у строки, встановлені ПК. При цьому такий строк обчислюється з дня звернення платника до контролюючого органу із відповідною скаргою на його рішення.

За інформацією ГУ ДПС у Чернівецькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ПДВ для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Поговоримо про зміни щодо ПДВ, ставки ПДВ 2025, податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2025, необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників та особливості обліку ПДВ у бюджетників – в огляді
6223

Реєстрація податкових накладних

Про термін реєстрації податкових накладних, умови реєстрації та блокування ПН, штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної у 2025 році поговоримо у статті.
61131

Алгоритм заповнення податкової декларації з ПДВ

Розглянемо оновлену форму податкової декларації з ПДВ. У консультації знайдете, як заповнити всі рядки чинної ПДВ-декларації, приклад заповнення чинної декларації з ПДВ, а також інформацію про найбільш уживані додатки до ПДВ-декларації у бюджетників – Д1 та Д5.
77107

ПДВ 2023 для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2023 році, зміни у ставках ПДВ 2023, про нову податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2023, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
51558

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді