ДІЗНАЄТЕСЯ: від кого із працівників вимагати документ про володіння українською, коли приймати сертифікат, а коли — атестат,, чи можна сертифікат замінити посвідченням.

16.07.2021 набрала чинності чергова низка норм Закону про мову*. Одна з новацій — під час прийняття на роботу працівники мають засвідчувати рівень володіння українською мовою. Ця вимога стосується не всіх працівників, а лише тих, хто претендує на певну посаду.
Особи, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків
Рівень володіння українською засвідчуватиме один із двох документів:
- державний сертифікат, виданий Національною комісією зі стандартів державної мови (далі — Комісія);
- документ про повну загальну середню освіту — якщо він підтверджує вивчення української як навчального предмета.
Щоб отримати державний сертифікат, треба скласти іспит. Для окремих претендентів на посаду сертифікат буде єдиним підтвердним документом, для решти — достатньо виписки зі шкільного атестата про те, що особа вивчала українську. Якщо не вивчала, доведеться складати іспит, щоб отримати сертифікат.
Наразі Комісія вже протестувала процедуру іспиту й готова його проводити. Сертифікат видаватимуть за два тижні після іспиту.
Хто мусить надати сертифікат
Як проходить іспит
Яку інформацію містить сертифікат
Чи можна замінити сертифікат посвідченням
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.
Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
Що таке суміщення посад, особливості його оформлення, зразок наказу про суміщення посад — у консультації
Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки.
Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних