❤️ Сертифікат про рівень володіння українською мовою - для кого відтепер обов’язковий під час працевлаштування

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

ДІЗНАЄТЕСЯ: від кого із працівників вимагати документ про володіння українською, коли приймати сертифікат, а коли — атестат,, чи можна сертифікат замінити посвідченням.

❤️ Сертифікат про мову: для кого обов’язковий під час працевлаштування

16.07.2021 набрала чинності чергова низка норм Закону про мову*. Одна з новацій — під час прийняття на роботу працівники мають засвідчувати рівень володіння українською мовою. Ця вимога стосується не всіх працівників, а лише тих, хто претендує на певну посаду.

Особи, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків

Рівень володіння українською засвідчуватиме один із двох документів:

  • державний сертифікат, виданий Національною комісією зі стандартів державної мови (далі — Комісія);
  • документ про повну загальну середню освіту — якщо він підтверджує вивчення української як навчального предмета.

Щоб отримати державний сертифікат, треба скласти іспит. Для окремих претендентів на посаду сертифікат буде єдиним підтвердним документом, для решти — достатньо виписки зі шкільного атестата про те, що особа вивчала українську. Якщо не вивчала, доведеться складати іспит, щоб отримати сертифікат.

Наразі Комісія вже протестувала процедуру іспиту й готова його проводити. Сертифікат видаватимуть за два тижні після іспиту.

Хто мусить надати сертифікат

Як проходить іспит

Яку інформацію містить сертифікат

Чи можна замінити сертифікат посвідченням

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
58923

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
128785

Як перевести держслужбовця з РДА в орган місцевого самоврядування

Держслужбовців можуть переводити з районних держадміністрацій до органів місцевого самоврядування. У статті розберемо порядок переведення, як оформити контракт, що писати в трудовій книжці та як діяти з рангом держслужбовця
8003

Копія наказу про звільнення: коли і як видавати у 2025 році

Звільняєте працівника — видайте копію наказу про звільнення. У статті з’ясуємо, як правильно її оформити, хто відповідальний за підпис, які обов’язкові реквізити має містити документ, коли і кому його вручати. Скачайте зразок копії наказу і застосуйте в роботі
86688

Відпустка по догляду за дитиною до 3 і 6 років: зразки документів та поради

Хто має право на відпустку по догляду за дитиною, як оформити її без помилок та коли роботодавець зобов’язаний її надати? У статті — порядок оформлення, п’ять зразків документів, звітність з ЄСВ, нарахування стажу та правила повернення з такої відпустки.
138117

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді