❤️ Сертифікат про рівень володіння українською мовою - для кого відтепер обов’язковий під час працевлаштування

ДІЗНАЄТЕСЯ: від кого із працівників вимагати документ про володіння українською, коли приймати сертифікат, а коли — атестат,, чи можна сертифікат замінити посвідченням.

❤️ Сертифікат про мову: для кого обов’язковий під час працевлаштування

16.07.2021 набрала чинності чергова низка норм Закону про мову*. Одна з новацій — під час прийняття на роботу працівники мають засвідчувати рівень володіння українською мовою. Ця вимога стосується не всіх працівників, а лише тих, хто претендує на певну посаду.

Особи, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків

Рівень володіння українською засвідчуватиме один із двох документів:

  • державний сертифікат, виданий Національною комісією зі стандартів державної мови (далі — Комісія);
  • документ про повну загальну середню освіту — якщо він підтверджує вивчення української як навчального предмета.

Щоб отримати державний сертифікат, треба скласти іспит. Для окремих претендентів на посаду сертифікат буде єдиним підтвердним документом, для решти — достатньо виписки зі шкільного атестата про те, що особа вивчала українську. Якщо не вивчала, доведеться складати іспит, щоб отримати сертифікат.

Наразі Комісія вже протестувала процедуру іспиту й готова його проводити. Сертифікат видаватимуть за два тижні після іспиту.

Хто мусить надати сертифікат

Як проходить іспит

Яку інформацію містить сертифікат

Чи можна замінити сертифікат посвідченням

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14258

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9879

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13012

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді