Роз'яснення від ДПС - консолідована фінансова звітність: ким складається

Консолідована фінансова звітність - це звітність яка подається як від єдиної економічної одиниці - підприємства чи організації (материнської), які здійснюють контроль, і підприємств, які ним контролюються та включає дані про доходи, витрати і зобов'язання.

Роз'яснення від ДПС - консолідована фінансова звітність: ким складається

Підприємства, що контролюють інші підприємства (материнські підприємства), крім фінансових звітів про власні господарські операції, зобов’язані складати та подавати консолідовану фінансову звітність відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.

Отже, консолідована фінансова звітність складається:

  • підприємствами, що контролюють інші підприємства (материнські підприємства);
  • міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, до сфери управління яких належать суб’єкти державного сектору економіки, та органами, які здійснюють управління майном суб’єктів комунального сектору економіки;
  • об’єднаннями підприємств;
  • центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів;
  • банками, які контролюють та/або мають суттєвий вплив на діяльність інших компаній.

Порядок та строки подання, зокрема, консолідованої фінансової звітності до органів державної влади визначаються Кабінетом Міністрів України, а для банків – Національним банком України.

При цьому нормами Податкового кодексу України та іншими нормативно-правовими актами не передбачено подання консолідованої фінансової звітності до органів ДПС.

Джерело: ДПС у Київській області

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами – як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок.
35606

Виправлення помилок поточного періоду

Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності
3716

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету 2025

Складають паспорт бюджетної програми місцевого бюджету усі головні розпорядники за коштами місцевого бюджету. Розкажемо про особливості заповнення, внесення змін та термін затвердження.
53702

Примітки до фінансової звітності бюджетної установи – Форма 5-дс

Завершальним фінансовим звітом є примітки до фінансової звітності. Для бюджетних установ – це форма 5-дс. У консультації – форма 5-дс бланк та повна інструкція, як скласти примітки до річної фінансової звітності бюджетної установи, на що звернути увагу під час заповнення приміток до фінансової звітності.
62361

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді