Перші вибори місцевих голів у 201 об'єднаній громаді — відбулися, спостерігачі зафіксували порушення

У 201 об’єднаній територіальній громаді 29 жовтня 2017 року пройшли перші вибори місцевих голів та депутатів. До їх складу увійшли 933 місцеві ради. Загалом в цих громадах мешкає більше 2 млн громадян.

Виборчі процеси офіційно розпочалися 9 вересня і охопили громади в усіх областях України. Найбільше ОТГ обирали голів у Дніпропетровській (19) та Волинській областях (19), натомість у Закарпатській та Миколаївській областях вибори пройшли в одній громаді.

Явка виборців на місцевих виборах становила 48,2% (за даними Громадянської мережі Опора).

Спостерігачі Опори після закінчення виборів наголосили, що виборчий процес був конкуретним, виборці отримали можливість обирати серед широкого переліку кандидатів, висунутих місцевими організаціями політичних партій або самовисуванців. Утім, під час виборів зафіксована низка порушень. Як-то:

  • порушення законодавчих вимог щодо ведення передвиборної агітації;
  • непрозорість фінансування кампаній кандидатів;
  • втручання державних службовців до виборчого процесу;
  • проблеми із утворенням виборчих округів та виготовленням виборчих бюлетенів;
  • прояви підкупу виборців залишаються переконливим аргументом на необхідності проведення комплексного удосконалення виборчого законодавства.

Нагадаємо, що 24 грудня цього року перші місцеві вибори відбудуться ще у 51 об’єднаній громаді.

Загалом після виборів в Україні функціонуватиме 665 об’єднаних територіальних громад, створених 3118 місцевими радами, де мешкають 5,7 млн громадян. Тобто майже 28% колишніх місцевих рад вже об’єдналися у більш спроможні громади.

Джерело: Громадська мережа Опора

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
33542

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1555

Реєстрація бюджетних зобов’язань: робочі ситуації

Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
34607

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
342538

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді