Перші вибори місцевих голів у 201 об'єднаній громаді — відбулися, спостерігачі зафіксували порушення

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

У 201 об’єднаній територіальній громаді 29 жовтня 2017 року пройшли перші вибори місцевих голів та депутатів. До їх складу увійшли 933 місцеві ради. Загалом в цих громадах мешкає більше 2 млн громадян.

Виборчі процеси офіційно розпочалися 9 вересня і охопили громади в усіх областях України. Найбільше ОТГ обирали голів у Дніпропетровській (19) та Волинській областях (19), натомість у Закарпатській та Миколаївській областях вибори пройшли в одній громаді.

Явка виборців на місцевих виборах становила 48,2% (за даними Громадянської мережі Опора).

Спостерігачі Опори після закінчення виборів наголосили, що виборчий процес був конкуретним, виборці отримали можливість обирати серед широкого переліку кандидатів, висунутих місцевими організаціями політичних партій або самовисуванців. Утім, під час виборів зафіксована низка порушень. Як-то:

  • порушення законодавчих вимог щодо ведення передвиборної агітації;
  • непрозорість фінансування кампаній кандидатів;
  • втручання державних службовців до виборчого процесу;
  • проблеми із утворенням виборчих округів та виготовленням виборчих бюлетенів;
  • прояви підкупу виборців залишаються переконливим аргументом на необхідності проведення комплексного удосконалення виборчого законодавства.

Нагадаємо, що 24 грудня цього року перші місцеві вибори відбудуться ще у 51 об’єднаній громаді.

Загалом після виборів в Україні функціонуватиме 665 об’єднаних територіальних громад, створених 3118 місцевими радами, де мешкають 5,7 млн громадян. Тобто майже 28% колишніх місцевих рад вже об’єдналися у більш спроможні громади.

Джерело: Громадська мережа Опора

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Держбюджет 2025: показники та зміни

Щороку законотворець приймає новий фінансовий план країни. На 2025 рік фінансові, соціальні та інші показники визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, який чинний з 01.01.2025. У червні 2025 року Уряд схвалив зміни до Держбюджету 2025. Говорімо про основні показники Держбюджету 2025 та що в ньому планують змінити.
10504

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь-яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати
12966

Благодійна допомога ОМС

Стаття присвячена питанню законного способу отримання благодійної допомоги органами місцевого самоврядування
17202

Касова книга — бланк | зразок

Касова книга слугує для узагальнення обліку готівкових операцій за день. Як правильно вести касову книгу у бюджетній установі? Чим відрізняється ведення касової книги в електронному вигляді? З’ясуємо разом
46168

Субвенція місцевим бюджетам

Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі. На що вона виділяється щороку – у цьому огляді.
68922

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді