Новий підхід для відбору закупівель на перевірку Держаудитслужбою
📝 Як бюджетнику завершити 2024 рік: 10 важливих справ
Мінфін затвердив нові:
- Методику визначення автоматичних індикаторів ризиків;
- Перелік автоматичних індикаторів ризиків;
- Порядок застосування автоматичних індикаторів ризиків.
Перелік автоматичних індикаторів містить:
- опис ризику, що містить ознаку порушення законодавства у сфері публічних закупівель;
- параметри закупівлі, що контролюються;
- індикатор, за яким закупівлю відносять до ризикової;
- пріоритет ризику (високий, середній, низький).
За цими індикаторами електронна система закупівель (ЕСЗ) автоматизовано формуватиме перелік ризикових закупівель. На його основі Держаудитслужба прийматиме рішення про початок моніторингу:
- процедури закупівлі;
- спрощеної закупівлі;
- закупівлі, за якою в ЕСЗ оприлюднюється звіт про договір про закупівлю, укладений без застосування ЕСЗ.
Під моніторинг спершу попадуть закупівлі з найвищим (першим) рангом ризику. Його присвоюють закупівлям, де спрацювали чотири чи більше індикатори, один з яких з високим пріоритетом ризику.
У другу чергу перевірятимуть закупівлі з другим рангом ризику, тобто закупівлі, за якими спрацювали три індикатори, один з яких з високим пріоритетом ризику.
У третю чергу перевірятимуть закупівлі з третім рангом ризику, тобто закупівлі, за якими спрацювали два індикатори, один з яких з високим пріоритетом ризику.
У четверту чергу перевірятимуть закупівлі з четвертим рангом ризику, тобто закупівлі, за якими спрацював один індикатор з високим пріоритетом ризику.
Наостанок Держаудитслужба моніторитиме закупівлі, які віднесені до першого–третього рангу ризику, тобто закупівлі, за якими спрацювали індикатори з середнім, низьким пріоритетом ризику.
Накази Мінфіну від 27.09.2024 № 476 та від 04.10.2024 № 491, якими затверджені ці документи і внесені до них зміни, набрали чинності 30.10.2024.