Зміни у нормах забезпечення речовим майном військовослужбовців

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Учора, 22.10.2024, набрали чинності зміни до Норм забезпечення речовим майном військовослужбовців ЗСУ та Держспецтрансслужби в мирний час та особливий період та Інструкції про організацію речового забезпечення.

норми забезпечення речовим майном

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Норму № 1 забезпечення предметами бойового обмундирування та екіпірування військовослужбовців ЗСУ та Держспецтрансслужби (бойовий єдиний комплект; БЄК) викладено у новій редакції.

Окрім цього, за окремими позиціями внесені зміни до норм №№ 2, 4, 9, 13, 19, 21, 26, 27, 44, 57, 62, 63, 64.

Вилучили Норму № 66 забезпечення речовим майном військовослужбовців військової служби за призовом осіб офіцерського складу.

Також внесено чимало змін до Інструкції про організацію речового забезпечення. Зокрема, уточнили посилання на чинний нормативний акт щодо списання військового майна, а саме:

Комісія з вибракування після всебічного огляду майна складає акт зміни якісного стану за формою, наведеною у додатку 14 до Порядку списання військового майна у Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту, затвердженого наказом Міноборони від 29.03.2021 № 81 (далі – Порядок № 81), в якому вказують найменування і кількість майна, що підлягає переведенню в третю категорію, час перебування цього майна в носінні (експлуатації) за нормою і фактичний, висновок про подальше використання цього майна. Акт зміни якісного стану з висновком заступника командира військової частини за напрямом діяльності логістичного (матеріально-технічного) забезпечення надається на затвердження командиру військової частини і є підставою для переведення майна в третю категорію.

Розпорювання (розбирання) речового майна оформлюється актом якісного (технічного) стану за формою, наведеною у додатку 1 до Порядку № 81. У військових частинах (установах) списання речового майна, яке набуло непридатного стану, проводиться згідно з Порядком № 81.

Наказ Міноборони від 01.10.2024 № 654, яким внесені зміни, набрав чинності 22.10.2024.

опитування бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
9640

Військовий збір 2024 – зміни з 01 жовтня

Мета військового збору випливає з самої назви – збільшити фінансування видатків на оборону України, у т.ч. фінансування ЗСУ. Військовий збір існує з 2014 року, але з 01 жовтня 2024 року відбудеться його збільшення. Про ставки військового збору, об’єкт оподаткування, правила сплати та декларування у бюджетників – у цьому огляді.
33553

Баланс форма 1-дс – як заповнити

Баланс 1 – це традиційний фінансовий звіт. Якими є загальні вимоги до складання звіту Баланс форма 1-дс , яку саме інформацію у 2024 році мають розкривати щодо своїх активів і пасивів бюджетні установи – підкаже експерт.
74759

Розробляємо первинні документи для обліку запасів

Нові типові форми первинних документів для обліку господарських операцій із запасами діють з початку 2023 року. Тож установи мають їх використовувати, а за галузевої потреби розробити та затвердити додаткові самостійно. Як визначити реквізити та форму, читайте у статті.
5732

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1273

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді