Зміни у нормах забезпечення речовим майном військовослужбовців
Перевірки Держпраці під час воєнного стану
Норму № 1 забезпечення предметами бойового обмундирування та екіпірування військовослужбовців ЗСУ та Держспецтрансслужби (бойовий єдиний комплект; БЄК) викладено у новій редакції.
Окрім цього, за окремими позиціями внесені зміни до норм №№ 2, 4, 9, 13, 19, 21, 26, 27, 44, 57, 62, 63, 64.
Вилучили Норму № 66 забезпечення речовим майном військовослужбовців військової служби за призовом осіб офіцерського складу.
Також внесено чимало змін до Інструкції про організацію речового забезпечення. Зокрема, уточнили посилання на чинний нормативний акт щодо списання військового майна, а саме:
Комісія з вибракування після всебічного огляду майна складає акт зміни якісного стану за формою, наведеною у додатку 14 до Порядку списання військового майна у Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту, затвердженого наказом Міноборони від 29.03.2021 № 81 (далі – Порядок № 81), в якому вказують найменування і кількість майна, що підлягає переведенню в третю категорію, час перебування цього майна в носінні (експлуатації) за нормою і фактичний, висновок про подальше використання цього майна. Акт зміни якісного стану з висновком заступника командира військової частини за напрямом діяльності логістичного (матеріально-технічного) забезпечення надається на затвердження командиру військової частини і є підставою для переведення майна в третю категорію.
Розпорювання (розбирання) речового майна оформлюється актом якісного (технічного) стану за формою, наведеною у додатку 1 до Порядку № 81. У військових частинах (установах) списання речового майна, яке набуло непридатного стану, проводиться згідно з Порядком № 81.
Наказ Міноборони від 01.10.2024 № 654, яким внесені зміни, набрав чинності 30.10.2024.