МОН внесла зміни до Типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти.

🧮 Калькулятор середньооблікової чисельності штатних працівників
МОН визначило, що у разі виробничої необхідності у закладах загальної середньої освіти можуть вводити додаткові посади. Однак це можливо виключно за рахунок коштів місцевого бюджету та/або власних надходжень цих закладів.
Також внесені зміни щодо кількості кухарів. Наразі кількість кухарів визначають за нормативами (штатними одиницями; шт. о.):
- 0,5 шт. о. – у школах, які самостійно організовують харчування учнів 1–4 класів та інших учнів, які згідно з чинним законодавством забезпечуються харчуванням: до 60 учнів, що харчуються;
- 1 шт. о. – 60–100 учнів, що харчуються;
- 1,5 шт. о. – 100–200 учнів, що харчуються;
- 2 шт. о. – понад 200 учнів, що харчуються.
У зв’язку з укрупненням навчальних закладів, збільшенням кількості дітей, що харчується, постала потреба у збільшенні кількості кухарів.
МОН визначило, що додатково на кожні наступні 200 учнів, що харчуються, вводиться 1 штатна одиниця кухаря, але не більше 5 штатних одиниць.
Накази МОН від 02.10.2024 № 1414 та від 22.10.2024 № 1487, якими внесені зміни, не набрали чинності.
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Як правильно відобразити в обліку ОТГ міжбюджетні трансферти, як задокументувати операції з їхньої передачі та які субрахунки використовувати — експертний досвід.
Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь-яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати.