Ремонт орендованого майна – новий проєкт порядку надання згоди

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Фонд держмайна оприлюднив доопрацьований проєкт нової редакції Порядку надання орендарю згоди орендодавця державного майна на здійснення невід’ємних поліпшень орендованого державного майна.

ремонт орендованого майна

ЄСВ з мінзарплати: 4 приклади

Для отримання згоди орендодавця держмайна на здійснення за рахунок власних коштів орендаря невід’ємних поліпшень орендованого державного майна, орендар подає орендодавцю та балансоутримувачу відповідне клопотання та перелік документів.

Протягом 10-ти робочих днів з дати отримання клопотання орендодавець прийме рішення:

  • про відмову у наданні дозволу на здійснення невід’ємних поліпшень, якщо орендар отримав майно в оренду без проведення аукціону або конкурсу; або
  • залишення клопотання орендаря без розгляду у разі:
    • подання неповного пакету документів;
    • якщо прогнозовані витрати на ремонт становлять менше як 25% ринкової вартості об’єкта оренди, зазначеної у поданому звіті про оцінку об’єкта оренди.

Після усунення причин, що стали підставою для залишення клопотання без розгляду, орендар може повторно подати таке клопотання.

Проєкт нової редакції Порядку містить окремі розділи:

  • опрацювання клопотання орендаря та проведення візуального обстеження об’єкта оренди;
  • розгляд клопотання орендаря балансоутримувачем та/або уповноваженим органом управління;
  • розгляд клопотання орендаря орендодавцем.

Зауваження та пропозиції до проєкту Фонд держмайна прийматиме по 01.11.2024 на електронну скриньку (e-mail): [email protected].

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Методика розрахунку орендної плати: визначаємо розмір, індексуємо, розподіляємо

За оренду державного/комунального майна орендарі сплачують орендну плату установі – орендодавцю/балансоутримувачу. Розмір її за перший місяць/добу/годину визначає договір оренди. Та перед укладенням договору орендодавець/балансоутримувач має визначати її розмір. Як визначити/розрахувати орендну плату розглянемо далі.
62317

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
41757

Методика розподілу орендної плати в ОМС

Здавання майна в оренду – типова господарська операція, але у бюджетників вона має спеціальне законодавче регулювання. З’ясуємо, куди має надходити орендна плата – до самих ОМС чи до доходної частини місцевого бюджету, а також, як на практиці виглядає методика розподілу орендної плати.
6568

Оренда майна під час війни: перші кроки, щоб унормувати

Законодавці Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» від 01.04.2022 № 2181-IX з 13.04.2022 спростили орендні правила, які визначає Закон № 157. Нові вимоги встановили на час воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення чи скасування. Розглянемо детальніше, скільки діятимуть договори, які уклали під час воєнного стану, та за якими правилами передаватимуть майно в оренду в цей період.
5427

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді