Бронювання працівників: Мінекономіки роз’яснює зміни
Закон про мобілізацію зобов’язує підприємства, установи та організації, які бронюють працівників, звітувати про кількість заброньованих військовозобов’язаних.
Органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, бюджетні та комунальні установи щокварталу складають звіт про чисельність працівників, яких забронювали.
У статті «Звітуємо про заброньованих працівників» експерт е-журналу «Головбух Бюджет» наводить таблицю з датами звітування та зразок звіту.
До звіту включайте зведені показники станом на перше число місяця, що настає за звітним кварталом, загалом по установі, разом із підпорядкованими структурними підрозділами та філіями незалежно від їх місцезнаходження.
Яка відповідальність за неподання звіту
Районні та міські ТЦК щороку, у т. ч. й позапланово, перевіряють стан військового обліку в держорганах, ОМС, а також в установах, у яких працюють військовозобов’язані, яких забронювали на період мобілізації та на воєнний час. Штраф за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період для посадових осіб органів держвлади, ОМС, юридичних осіб та громадських об’єднань – від 34 000 до 59 500 грн.