Уряд підтримав пропозицію захисту працівників, умови праці яких оцінюються як шкідливі

На засіданні 18 серпня Уряд підтримав законопроект спрямований на удосконалення порядку визначення розміру мінімальної заробітної плати на важких та небезпечних роботах.

 Уряд підтримав пропозицію захисту працівників, умови праці яких оцінюються як шкідливі

Документом пропонується врегулювати питання щодо визначення на рівні угод і колективних договорів переліку важких та небезпечних робіт, які передбачають підвищену оплату праці. Окрім того, пропонується чітко визначити складові заробітної плати, які не враховуються під час встановлення її мінімального розміру.

У законопроекті деталізується перелік складових, які не враховуються для забезпечення розміру мінімальної заробітної плати:

  • суми, на які підвищується оплата праці відповідно до статті 100 Кодексу законів про працю, – незалежно від способу встановлення такого підвищення (доплата, надбавка, підвищення окладу тощо);
  • доплати за суміщення посад, виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника,
  • сума індексації заробітної плати;
  • сума компенсації втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків виплати заробітної плати.

Також, проектом закону пропонується розширити перелік видів робіт, на яких працівникові може здійснюватись підвищена оплата праці, зокрема:

  • доповнити їх роботами з високим рівнем нервово-емоційного та інтелектуального навантаження, а також в умовах підвищеного ризику для здоров’я;
  • встановити чіткий критерій (атестація робочих місць за умовами праці, якщо інше визначено законодавством) для забезпечення обов’язкового встановлення підвищеної оплати праці.

Джерело: Міністерство економіки України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2025

Про правила для нарахування індексації у 2025 році та як індексувати зарплату протягом 2025 року, якщо оклад змінюється – роз'яснить експерт на прикладах у статті.
106634

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
405865

Зразки наказів про звільнення

Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
99

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180299

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді