Мінсоцполітики нагадує: норми тривалості робочого часу у 2021 році визначаєте самостійно

UA RU
Законодавством не встановлено єдиної норми тривалості робочого часу на рік.

Мінсоцполітики: норми тривалості робочого часу на 2021 рік визначайте самостійно

Ця норма може бути різною залежно від того, який робочий тиждень встановлено в установі (п’ятиденний чи шестиденний), яка тривалість щоденної роботи, коли встановлено вихідні. Саме тому норми тривалості робочого часу на 2021 рік визначайте самостійно.

При цьому врахуйте, що нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень (год./тижд.).

Мінсоцполітики розрахувало норми тривалості робочого часу на 2020 рік

Скачати таблицю

Скорочена тривалість робочого часу встановлена:

  • для працівників віком від 16 до 18 років — 36 год./тижд., для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) — 24 год./тижд. (тривалість робочого часу учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу);
  • для працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці, — не більш як 36 год./тижд. (перелік виробництв, цехів, професій і посад зі шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого часу затверджено постановою КМУ від 21.02.2001 № 163).

Окремі закони встановлюють скорочену тривалість робочого часу для окремих категорій працівників (учителів, лікарів тощо).

Врахуйте, що напередодні святкових і неробочих днів (стаття 73) тривалість роботи працівників, крім працівників для яких встановлено скорочену тривалість робочого часу, скорочується на 1 год. (незалежно чи це п’ятиденка, чи шестиденка), а напередодні вихідних тривалість роботи для шестиденки не може перевищувати 5 годин.

Якщо святковий або неробочий день збігається з вихідним, його переносьте на наступний день після святкового або неробочого.

Мінсоцполітики нагадує: норми тривалості робочого часу у 2021 році визначаєте самостійно
ІРИНА ЖИТКОВА,керівник групи експертів Експертус Кадри
Наші експерти щороку влітку рахують норму робочого часу на наступний рік. На основі балансу робочого часу складають графіки змінності в установах, де працівники працюють із підсумованим обліком робочого часу.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Верховна Рада та Президент знов подовжили дію воєнного стану – тепер до 11 серпня 2024 року. Отже тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
16877

Норми робочого часу 2024 для «п’ятиденки»

Після подовження воєнного стану до 11 серпня 2024 року тримайте оновлений розрахунок норм тривалості робочого часу на 2024 рік. Норми робочого часу 2024 розраховані для п’ятиденного робочого тижня.
50177

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
12157

Гнучкий режим роботи

Гнучкий режим роботи може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
9526

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді