Фінмоніторинг по новому - Мінфін затвердив наказ з новим переліком критеріїв

Теми:
Мінфін 18 серпня 2021 р. зареєстрував в Міністерстві юстиції України свій наказ від 02.08.21 р. № 440 Принципи опрацювання одержаної від суб'єктів первинного фінансового моніторингу інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, та критерії проведення аналізу таких операцій, в якому затвердив нові критерії.

Фінмоніторинг по новому - Мінфін затвердив наказ з новим переліком критеріїв

Документ затверджує принципи та критерії призначені для врахування у внутрішніх документах Держфінмоніторингу щодо порядку проведення аналізу отриманої від суб'єктів первинного фінансового моніторингу (далі - СПФМ) інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, інші фінансові операції або інформації, що може бути пов'язана з підозрою у легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванні тероризму та фінансуванні розповсюдження зброї масового знищення (далі - інформація), і описують:

  • 1) принципи опрацювання одержаної від СПФМ інформації;
  • 2) критерії аналізу одержаної від СПФМ інформації.

Опрацювання одержаної від СПФМ інформації базується на таких основних принципах:

  • 1) повнота опрацювання інформації;
  • 2) послідовність опрацювання інформації;
  • 3) збереження та захист інформації;
  • 4) контроль за опрацюванням працівниками Держфінмоніторингу інформації;
  • 5) своєчасність та об'єктивність опрацювання інформації;
  • 6) незалежність та невтручання в діяльність СПФМ працівників Держфінмоніторингу під час опрацювання ними інформації;
  • 7) пріоритизація та категорійність обробки інформації з урахуванням ризик-орієнтовного підходу;
  • 8) всебічне використання інформації з єдиної державної інформаційної системи у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, автоматизованих, інформаційних та довідкових систем, реєстрів та банків даних органів державної влади та інших інформаційних ресурсів, передбачених законодавством.

Також у документі перераховуються критерії яки застосовують працівники Держфінмоніторингу для проведення операційного, стратегічного аналізу та опрацювання одержаної інформації.

Цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Списання кредиторської заборгованості бюджетних установ

Кредиторська заборгованість – не завжди показник прогалин у діяльності установи. Інколи складається так, що віддавати борг просто нікому й він продовжує «висіти» на балансі. Як правильно провести списання кредиторської заборгованості? Відповідаємо.
15213

Авансовий звіт у 2024 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
194086

Електронна декларація – заповнення

З 11 жовтня 2024 року набула чинності оновлена форма електронної декларації. Оновлене й повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, тож публікуємо детальну інструкцію з заповнення декларції. Експерт пояснює, що і в якому розділі слід зазначати.
68112

Електронна декларація – хто подає

❗️Подання електронної декларації – обов’язок посадовців бюджетних установ. Хто має право не подавати електронну декларацію під час воєнного стану, яка її форма з 11 жовтня 2024 року та які штрафи передбачено – у нашій консультації.
91090

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
326483

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді