Фінмоніторинг по новому - Мінфін затвердив наказ з новим переліком критеріїв

Теми:
Мінфін 18 серпня 2021 р. зареєстрував в Міністерстві юстиції України свій наказ від 02.08.21 р. № 440 Принципи опрацювання одержаної від суб'єктів первинного фінансового моніторингу інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, та критерії проведення аналізу таких операцій, в якому затвердив нові критерії.

Фінмоніторинг по новому - Мінфін затвердив наказ з новим переліком критеріїв

Документ затверджує принципи та критерії призначені для врахування у внутрішніх документах Держфінмоніторингу щодо порядку проведення аналізу отриманої від суб'єктів первинного фінансового моніторингу (далі - СПФМ) інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, інші фінансові операції або інформації, що може бути пов'язана з підозрою у легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванні тероризму та фінансуванні розповсюдження зброї масового знищення (далі - інформація), і описують:

  • 1) принципи опрацювання одержаної від СПФМ інформації;
  • 2) критерії аналізу одержаної від СПФМ інформації.

Опрацювання одержаної від СПФМ інформації базується на таких основних принципах:

  • 1) повнота опрацювання інформації;
  • 2) послідовність опрацювання інформації;
  • 3) збереження та захист інформації;
  • 4) контроль за опрацюванням працівниками Держфінмоніторингу інформації;
  • 5) своєчасність та об'єктивність опрацювання інформації;
  • 6) незалежність та невтручання в діяльність СПФМ працівників Держфінмоніторингу під час опрацювання ними інформації;
  • 7) пріоритизація та категорійність обробки інформації з урахуванням ризик-орієнтовного підходу;
  • 8) всебічне використання інформації з єдиної державної інформаційної системи у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, автоматизованих, інформаційних та довідкових систем, реєстрів та банків даних органів державної влади та інших інформаційних ресурсів, передбачених законодавством.

Також у документі перераховуються критерії яки застосовують працівники Держфінмоніторингу для проведення операційного, стратегічного аналізу та опрацювання одержаної інформації.

Цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

опитування бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи проводити щорічну оцінку в ОМС

Чи проводиться зараз щорічна оцінка виконання посадовців ОМС? Чи заміняє атестація щорічну оцінку? Ці та інші пов’язані питання – в консультації.
11061

Особливості складання розрахунків до проєктів місцевих бюджетів на 2025 рік

Проєкт місцевого бюджету на 2025 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт Держбюджету на 2025 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до місцевих фінансових органів згідно зі статтею 75 Бюджетного Кодексу.
95

Доплати бюджетникам – 2024

Посадові оклади в бюджетних установах нині не великі. Однак збільшують заробіток працівників інші виплати, як-то доплати, надбавки, премії. У цьому огляді – про стимулюючі доплати і надбавки в бюджетних установах 2024.
40230

Військовий збір 2024 – зміни з 01 жовтня

Мета військового збору випливає з самої назви – збільшити фінансування видатків на оборону України, у т.ч. фінансування ЗСУ. Військовий збір існує з 2014 року, але з 01 жовтня 2024 року відбудеться його збільшення. Про ставки військового збору, об’єкт оподаткування, правила сплати та декларування у бюджетників – у цьому огляді.
18241

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді