Запроваджено єдину звітність для всіх наукових проєктів

Міносвіти запроваджує важливі зміни для оптимізації робочого часу дослідників та поліпшення видимості досягнутих результатів.

Запроваджено єдину спрощену звітність для наукових проєктів всіх сфер управління

Пошук по Класифікатору професій

Цей крок є продовженням політики дерегуляції і дебюрократизації наукової сфери України.

Спрощену форму звітності затверджено наказом Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Змін до Порядку державної реєстрації та обліку науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт і дисертацій» від 11 вересня 2024 року № 1304.

Що змінюється:

  • введення єдиної уніфікованої форми звітності для всіх наукових проєктів усіх сфер управління;
  • можливість використання форми як для проміжних, так і для остаточних звітів;
  • скорочення обсягу інформації, що вимагається для подання звітів, і головне – часу на її підготовку.

Це не просто чергова зміна в адміністративних процесах – це реальний крок для всіх учасників наукового процесу, який дасть змогу більше уваги надавати безпосередньо дослідженням, а не паперовій роботі.

Переваги нового формату:

  • дослідники отримали можливість значно скоротити час і ресурси, витрачені на підготовку звітних документів;
  • громадськість, яка зацікавлена в результатах науково-технічної діяльності, отримає швидший і зручніший доступ до інформації про результати досліджень;
  • замовники (грантонадавачі), що працюють у сфері науки, зможуть оперативніше обробляти звітні документи, що надходять від виконавців  (університетів і наукових установ).

Спрощена форма звітності не лише зменшить обсяг паперової роботи, але й зробить дані про результати досліджень доступнішими для широкої аудиторії. Це важливо як для підвищення прозорості наукової діяльності, так і для зміцнення довіри громадськості до системи фінансування науки.

Крім того, новий підхід сприятиме підвищенню якості аналітики в процесі оцінювання результативності наукових проєктів.

Нагадаємо, МОН затвердив зміни до Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів і STEM-лабораторій.

Джерело: офіційний сайт МОН

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121018

Декретні в Податковому розрахунку – ЗРАЗКИ

Як відобразити декретні виплати у Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних – у даній консультації
117634

Звіт про власний капітал

Звіт про власний капітал (форма № 4-дс) – один зі звітів, які подають у складі річної фінансової звітності. У статті експерт розкаже все про інформацію, яку слід розкривати у цьому звіті, а також на зразку покаже, як заповнювати його рядок за рядком.
36080

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді