Кабмін ухвалив постанову, якою затверджено перелік енергетичного обладнання та інших товарів для відновлення обʼєктів енергетичної інфраструктури, що звільняються від ПДВ та ввізного мита у разі ввезення в Україну в рамках угод, фінансування за якими здійснює Фонд підтримки енергетики України.
◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️
Уряд затвердив перелік звільненого від ПДВ та ввізного мита обладнання, що імпортується за підтримки Фонду підтримки енергетики. Відповідну постанову «Деякі питання реалізації пункту 937 розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України та пункту 881 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України» схвалено на засіданні Уряду.
До таких товарів належать:
- нафта та нафтопродукти;
- гідравлічні турбіни;
- різноманітні насоси;
- двигуни та генератори;
- електрогенераторні установки;
- трансформатори;
- акумулятори;
- електричне обладнання;
- електрична апаратура;
- транспортні засоби, зокрема вантажні автомобілі та самохідну техніку;
- інструменти та інші товари, необхідні для відновлення пошкодженої енергетичної інфраструктури.
Також цим документом затверджено розроблений порядок підтвердження операцій з ввезення товарів в Україну, що стосується угод, фінансованих за рахунок Фонду підтримки енергетики України.
Джерело: офіційний сайт Міненерго
Про термін реєстрації податкових накладних, умови реєстрації та блокування ПН, штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної у 2025 році поговоримо у статті.
Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2025 та зразки його заповнення.
Розглянемо оновлену форму податкової декларації з ПДВ. У консультації знайдете, як заповнити всі рядки чинної ПДВ-декларації, приклад заповнення чинної декларації з ПДВ, а також інформацію про найбільш уживані додатки до ПДВ-декларації у бюджетників – Д1 та Д5.
Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Поговоримо про зміни щодо ПДВ, які стались у 2024 році, ставки ПДВ 2024/2025, податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024/2025, необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників та особливості обліку ПДВ у бюджетників – в огляді.
Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2023 році, зміни у ставках ПДВ 2023, про нову податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2023, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.