Як будуть ліквідовувати МСЕК та кому передадуть їх функції

Медико-соціальні експертні комісії з 1 січня 2025 року призупинять свою діяльність як окремі юридичні особи, їхні функції буде передано кластерним і надкластерним лікарням.

Як будуть ліквідовувати МСЕК та кому передадуть їх функції

Калькулятор стажу

«Ми робимо все, щоб на 1 січня 2025 року МСЕК як окремі юридичні особи призупинили своє функціонування. (Їхні) функції ми передаємо до кластерних і надскластерних лікарень», – сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Він уточнив, що кластерні і надкластерні лікарні – це результат госпітального планування, яке провело МОЗ. Ці заклади «забезпечують доступність пацієнтам у межах визначених нормативів і мають як мінімум 20 напрямків надання меддопомоги», – зазначив очільник МОЗ.

Таким чином, за його словами, МОЗ вирішує 4 глобальні проблеми, зокрема кадрову. Він зазначив, що всі кластерні і надкластерні лікарні підключені до Електронної системи охорони здоров'я, тож усі рішення про встановлення інвалідності будуть прийматися на основі даних, які записані в Електронній системі охорони здоров'я. Це дасть змогу відслідковувати, коли і який діагноз вносить лікар, які дослідження і коли проводилися.

«У разі проведення розслідування, якщо буде оскарження у кримінальних справах, наприклад, ми чітко будемо бачити вертикаль: хто, де, на яких етапах допускав помилку. Плюс, як показова практика цифровізації ВЛК призовників, ми можемо відслідковувати в автоматичному режимі аномальні речі або діагнози,.. і працювати на випередження, щоб не було ніяких зловживань», – заявив Ляшко.

За його словами, також вирішується питання безбар'єрності, бо всі лікарні, які працюють із НСЗУ, отримали відповідний сертифікат про доступність для осіб з інвалідністю.

Водночас, сказав він, вирішується і питання зарплат. «З лікарнями з 2025 року ми запускаємо окрему бюджетну програму, яка буде поза Програмою медгарантій, але адмініструватиметься НСЗУ, і буде приходити оплата за роботу по проведенню експертизи. Від кількості таких експертиз... повністю буде залежати оплата, від навантаження. Це один із перших етапів, який ми завершимо до 1 січня 2025 року», – сказав міністр.

Він наголосив, що МОЗ планує відмовитися від поняття медико–соціальнї експертизи.

«Медики, які провели певне лікування, реабілітацію, оцінюють потреби людини по працездатності. У подальшому через міжнародну класифікацію функціонування, яка вже стала національним класифікатором, підключаються й інші сторони. Зокрема, це Мінсоцполітики, яке дивиться, які функції людина втратила і які компенсатори можна запропонувати», – сказав Ляшко.

Далі, за його словами, підключається Мінекономіки у разі, якщо людина після втрати функціональності не може виконувати ту роботу, яку виконувала до цього.

Нарешті, до процесу підключиться Міносвіти, якщо буде потрібно запропонувати людині перенавчання через втрату певних функцій.

«Це дозволить нам у кінцевому етапі пропонувати не додаткові виплати, а компенсатори, які дозволять повернути людину у соціум, бути соціально і економічно активною», – заявив Ляшко.

Нагадаємо, 22 жовтня 2024 року за результатами засідання Ради національної безпеки і оборони України щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності звільнено керівників Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ України, Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ, Науково-дослідного інституту реабілітації осіб з інвалідністю Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова та працівників Міністерства охорони здоровʼя України, які відповідали за координацію діяльності МСЕК. Це ті інституції та особи, які відповідальні за регулярне проведення перевірок обґрунтованості рішень, прийнятих комісіями на всіх рівнях, і в разі необхідності їх скасування, аналіз випадків необґрунтованих рішень, розгляд оскарження, а також за удосконаленням процесу експертизи.  Очевидно, що ці функції виконувались неналежно. Тому були прийняті відповідні кадрові рішення.

Також задля нагальної оптимізації процесу будуть запроваджені швидкі зміни на центральному рівні. Центральну медико-соціальну експертну комісію МОЗ України буде ліквідовано, а її функції, зокрема щодо оскарження рішень та проведення перевірок, будуть повністю передані до Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ в місті Дніпро, де впродовж 2024 року МОЗ створювалась необхідна матеріально-технічна база.

Джерело: офіційний сайт Укрінформу, офіційний сайт МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як проводять перевірку в ОМС

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
11056

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
422106

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49522

Як відобразити в обліку вибуття основних засобів

Кожен знає: основні засоби, що перебувають на балансі в установі та активно експлуатуються, можуть зношуватися, старіти морально, чи втрачати потужність. Тобто вони втрачають ознаки, за якими їх в бухобліку визнавали активом. У такому разі в керівника установи з’являється повне право ухвалити рішення про ліквідацію таких об’єктів основних засобів, продаж чи передачу без оплати іншій бюджетній установі тощо. А у бухгалтера – потреба відобразити в обліку вибуття основних засобів
11251

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді