Як повернути помилково або надміру сплачені податки
Донарахували працівникові дохід за минулий період: яка ставка ВЗ
Органи ДПС при поверненні сум податків керуються Порядком інформаційної взаємодії Державної податкової служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення (перерахування) платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені, затвердженого наказом Мінфіну від 11.02.2019 № 60 (далі – Порядок № 60).
Заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені платник може подати до територіального органу ДПС відповідно до Порядку № 60 в електронній формі (код форми J1302001 – для юридичних осіб) через електронний кабінет.
У заяві платник зазначає:
- назву помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу;
- його суму;
- дату сплати;
- реквізити із платіжного документа, за якими кошти перераховано до бюджету (код класифікації доходів бюджету, бюджетний рахунок, на який перераховано кошти, код ЄДРПОУ територіального органу Казначейства, на ім’я якого відкрито рахунок),
- напрям перерахування помилково та/або надміру сплачених коштів, що повертаються:
- на поточний рахунок платника податку в установі банку;
- на єдиний рахунок (у разі його використання);
- на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС, незалежно від виду бюджету.
Додатково до заяви платник може подати копію платіжного документа, на виконання якого помилково та/або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету.
Орган ДПС не пізніше ніж за п’ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви готує електронний висновок про повернення належних сум коштів із відповідного бюджету або з єдиного рахунку та подає його для виконання відповідному органу Казначейства.
За матеріалами ДПС