Підписаний закон «про прозоре будівництво» – оприлюднення цін тепер обовʼязкове

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Президент України підписав законопроєкт № 11057 про обовʼязкове оприлюднення цін будівельних матеріалів у публічних закупівлях послуг з поточного ремонту та будівельних робіт.

Президент підписав Закон про прозоре будівництво

↪️Наказ про облікову політику: зразок скачати

Документ зобовʼязує замовників висвітлювати детальні кошториси у договорах про відповідні закупівлі.

Замовники матимуть оприлюднювати у Prozorro кошториси протягом трьох робочих днів з дати укладення договору з підрядником чи внесення змін до такого договору. Це поширюється на закупівлі будь-яких послуг з ремонту та будівельних робіт, зокрема, дорожніх.

Закон набирає чинності 23 жовтня 2024 року, за винятком окремих положень, що стосуються закупівель будівництва фортифікацій без використання Prozorro.

У разі закупівлі будівництва фортифікацій без використання Prozorro замовник буде зобовʼязаний протягом 10 днів після укладення відповідного договору оприлюднити лише скорочений звіт про нього. В ньому необхідно вказувати ціни будівельних матеріалів без інформації, що може нести ризики для безпеки замовника, постачальника, або для самих фортифікацій. Ці положення наберуть чинності 22 грудня 2024 року.

Джерело: офіційний сайт Prozorro

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як реєструвати договори в органах Казначейства в умовах воєнного стану

Укласти договір про закупівлю – це пів справи, аби його виконати за кошти державного чи місцевого бюджету – обов’язково потрібно зареєструвати взяття відповідного бюджетного зобов’язання. Розберемо окремі нюанси укладення договорів та дамо поради для реєстрації зобов’язань за ними відповідно до законодавства, що діє наразі.
7647

Закупівля послуг з поточного ремонту: які нюанси врахувати

Час від часу у замовника виникає потреба в проведенні поточного ремонту, і для цього він має за законодавством провести закупівлю товарів й послуг. Поточний ремонт як предмет закупівлі належить до послуг, а для закупівлі послуг закупівельне законодавство встановлює свої вимоги. І самому розібратися з ними іноді замовнику не під силу. Допоможемо йому в цьому.
11633

ТОП-3 способи визначення та призначення уповноваженої особи

Закон про публічні закупівлі передбачає три способи призначення уповноваженої особи, яка буде відповідальною за організацію та проведення закупівель в установі. Який спосіб обрати та на що при цьому звернути увагу детальніше в публікації.
6927

Протокол тендерного комітету – зразок

Протокол тендерного комітету – це документ, яким оформлюють рішення, прийняті на засіданні тендерного комітету. З’ясуємо, як правильно його скласти.
38725

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді