Мінфін: Залишки освітньої субвенції не мають накопичуватись на рахунках місцевих бюджетів

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Основною причиною накопичення залишків освітньої субвенції на рахунках місцевих бюджетів є повільне прийняття рішень місцевими органами влади щодо використання коштів на потреби закладів освіти. Адже залишки освітньої субвенції на рахунках місцевих бюджетів постійно зростають.

 Мінфін: Залишки освітньої субвенції не мають накопичуватись на рахунках місцевих бюджетів

«Основна мета запровадження формульного розрахунку освітньої субвенції ‒ надання якісної освіти за умов оптимальної мережі закладів. Тому наявність оптимальної мережі і, як наслідок, накопичення залишків освітньої субвенції для вирішення питань покращення матеріально-технічного стану шкіл є правильним рішенням і вітається. Але водночас наявність такого ресурсу може свідчити про здійснення штучної економії самими засновниками закладів освіти під час нарахування заробітної плати вчителям. Окрім того, ми бачимо повільне прийняття рішень місцевими органами влади щодо використання коштів на потреби закладів освіти та підвищення її якості», - повідомив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Адже щорічно, починаючи з 2015 року, в державному бюджеті передбачаються кошти освітньої субвенції, що спрямовуються місцевим бюджетам на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти.

Органи місцевого самоврядування отримали можливість розпоряджатись коштами субвенції без обмежень і в наступних бюджетних періодах.

Поряд із запровадженням освітньої субвенції Уряд щорічно виділяє кошти з державного бюджету на оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти, так звані «цільові кошти», які надходять громадам також у вигляді освітньої субвенції і залишаються на рахунках місцевих бюджетів.

Джерело: Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
215637

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
403420

Прожитковий мінімум у 2025 та 2026 роках: суми та на що впливає

Прожитковий мінімум на 2025 рік встановлює Держбюджет-2025. У статті продемонструємо розміри прожиткового мінімуму 2025 та розглянемо, який прожитковий мінімум на 2026 рік очкувати. Пояснимо, на які виплати впливає його розмір та на що звернути увагу.
16942

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250805

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді