Державна допомога при народженні дитини: який розмір і як отримати

Мінсоцполітики інформує що допомога при народженні дитини – це державна допомога (соціальна виплата), яка надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною на території України.

Державна допомога при народженні дитини: який розмір і як отримати

На сьогодні розмір допомоги при народженні дитини становить 41 280 грн., із них одноразово виплачується 10 320 грн., решта суми - щомісячно протягом 3-х років по 860 грн.

Для отримання державної допомоги при народженні дитини треба звернутися з заявою та необхідними документами до посадових осіб виконавчого органу, яки приймають документи або до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Призначення і виплата державної допомоги сім’ям з дітьми здійснюються органами соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем проживання заявника.

Також батьки (опікун) можуть скористатися комплексною послугою єМалятко. Детальніше за посиланням https://diia.gov.ua/services/yemalyatko.

Для отримання послуги необхідно надати такі документи:

  • заява одного з батьків (опікуна) встановленого зразка;
  • копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу).

Заява про призначення допомоги при народженні дитини може бути подана в електронній формі (з використанням засобів телекомунікаційних систем, через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, зокрема з використанням кваліфікованого електронного підпису) структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.

Додатково - копія рішення про встановлення опіки (для опікунів).

Джерело: Міністерство соціальної політики України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
7735

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5472

Виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
1490

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді