Протягом якого терміну чоловік може отримати оплачувану відпустку при народженні дитини?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

У Держпраці розповили, що можливість надання оплачуваної відпустки батьку новонародженої дитини з’явилася із 09.05.2021 у зв’язку із внесенням змін до Закону України «Про відпустки», також Кабінет Міністрів України затвердив постанову «Про затвердження порядку надання відпустки при народженні дитини» від 07 липня 2021 № 693.

 Протягом якого терміну чоловік може отримати оплачувану відпустку при народженні дитини?

Цей порядок визначає умови надання одноразової оплачуваної відпустки при народженні дитини відповідно до статті 19-1 Закону про відпустки.

Одноразову оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів) надають працівникам, а саме:

  • чоловіку, дружина якого народила дитину;
  • батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;
  • бабі або діду, або іншому повнолітньому родичу дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю (одиноким батьком).

Вказану відпустку надають одноразово тривалістю, яку визначає працівник у письмовій заяві про її надання (але не більше ніж 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів), не пізніше трьох місяців з дня народження дитини. Її може використати працівник не пізніше 104-го дня з дня народження дитини. Ділити відпустку на частини не можна, як і отримати замість неї грошову компенсацію.

Чоловік, дружина якого народила дитину, при поданні заяви про надання відпустки має пред’явити:

  • документ, необхідний для державної реєстрації народження дитини або свідоцтво про народження дитини;
  • свідоцтво про шлюб.

Якщо працівник, який протягом трьох місяців з дня народження дитини звільнився та працевлаштувався на інше підприємство (в установу, організацію) чи до фізичної особи, яка використовує найману працю, тоді він повинен до заяви про надання відпустки додати також довідку про її невикористання на попередньому місці роботи.

Таким чином, якщо з моменту народження дитини не пройшло 104 календарні дні, чоловік за наявності підтверджуючих документів та заяви про надання відпустки має право скористатися таким видом відпустки.

Джерело: Управління Держпраці у Рівненській області

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
437291

Облік відпусток: як не порушити правила

Роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надає працівникам. Обліковувати потрібно всі види відпустки у розрізі працівників, про це і говоримо у статті.
7711

Розрахунок відпускних на прикладах

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2025 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
583860

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді