Працівникам, дозволять не виходити на роботу, якщо роботодавець не сплачує зарплату

Мінсоцполітики розмістило на своєму веб-сайті для обговорення громадою проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця» (далі — Проект).

Проект передбачає посилити захист працівників, яким роботодавці затримують виплату заробітної плати, а саме:

  • якщо роботодавець затримує виплату заробітної плати на строк більше 15 днів, працівник має право не виконувати свою роботу на весь період затримки, та у робочий час може бути відсутній на робочому місці без наслідків застосування до себе дисциплінарної відповідальності (крім працівників органів прокуратури, судів, Збройних Сил України, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, безпеки та правопорядку);
  • роботодавець зобов’язаний сплатити працівнику пеню у розмірі облікової ставки НБУ за кожний день затримки виплати заробітної плати;
  • роботодавець не буде нести кримінальну відповідальність, якщо він сплатить працівнику заробітну плату та інші виплати у повному обсязі до затвердження прокурором обвинувального акта;
  • працівники, які подали до суду письмові заяви з вимогами до неплатоспроможного роботодавця про виплату боргуі із заробітної плати, та ці вимоги увійшли до реєстру вимог кредиторів, мають право на компенсацію заробітної плати.

Якщо ВРУ ухвалить Проект, він набере чинності з 01.01.2020.

Сайт Мінсоцполітики

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2025

Про правила для нарахування індексації у 2025 році та як індексувати зарплату протягом 2025 року, якщо оклад змінюється – роз'яснить експерт на прикладах у статті.
106629

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
405852

Зразки наказів про звільнення

Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
95

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180297

Розробляємо первинні документи для обліку запасів

Нові типові форми первинних документів для обліку господарських операцій із запасами діють з початку 2023 року. Тож установи мають їх використовувати, а за галузевої потреби розробити та затвердити додаткові самостійно. Як визначити реквізити та форму, читайте у статті.
6709

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді