Помилкова податкова накладна на частину авансового платежу з оренди приміщення – як діяти?

Підприємством отримано авансовий платіж від орендаря приміщення та складено і зареєстровано в ЄРПН на дату першої події за операцією оренди податкову накладну, втім не на всю суму авансового платежу, а лише на її частину. Чи можна виправити таку помилку шляхом складання розрахунку коригування на залишок суми авансового платежу оренди приміщення?

Помилкова податкова накладна на частину авансового платежу з оренди приміщення – як діяти?

ПКУ передбачено, що податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що наді­йшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Тобто на дату отримання від орендаря попередньої оплати однією сумою у платника податку — постачальника виникають податкові зобов’язання та обов’язок скласти та зареєструвати в ЄРПН податкову накладну на повну суму такої попередньої оплати.

Відповідно до ПКУ у разі якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

Як вказано в запитанні, при здійсненні операції з постачання послуг оренди платником ПДВ було складено та зареєстровано податкову накладну не на всю суму авансового платежу (на дату виникнення «першої події»), а лише на її частину, тобто допущено помилку. З метою виправлення помилки на дату її виявлення платник ПДВ може скласти розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до помилкової податкової накладної, в якому усі числові показники зазначити зі знаком «–». Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем послуг, на якого було складено помилкову податкову накладну, з дотриманням визначених ПКУ термінів реєстрації.

Одночасно з цим платник ПДВ за датою настання «першої події» має скласти та зареєструвати в ЄРПН нову податкову накладну на всю суму операції з постачання послуг оренди з дотриманням визначених ПКУ термінів реєстрації. Така податкова накладна є для покупця послуг з оренди підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту (з урахуванням терміну, встановленого п. 198.6 ст. 198 ПКУ).

Джерело: ДПС у Львівській області

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

ПДВ 2024 для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2024 році, зміни у ставках ПДВ 2024, про податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
2377

Порядок складання податкової декларації з ПДВ

Розглянемо оновлену форму податкової декларації з ПДВ. У консультації знайдете, як заповнити всі рядки чинної ПДВ-декларації, приклад заповнення чинної декларації з ПДВ, а також інформацію про найбільш уживані додатки до ПДВ-декларації у бюджетників – Д1 та Д6.
58785

ПДВ 2023 для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2023 році, зміни у ставках ПДВ 2023, про нову податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2023, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
48629

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді