Ухвалено рішення про зміни у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг

Кабмін затвердив, відповідно до Закону «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», Порядок зберігання документованої інформації та її передавання до центрального засвідчувального органу в разі припинення діяльності кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг

Ухвалено рішення про зміни у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг

Прощавай, Господарський кодексе! Як зміняться правила гри?

У процесі імплементації європейського законодавства у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг Міністерством цифрової трансформації України розроблено постанову Кабінету Міністрів України щодо зберігання документів, отриманих під-час надання таких послуг надавачами.

Надавачі електронних довірчих послуг передаватимуть документи після припинення діяльності до центрального засвідчувального органу. Такий підхід дозволяє забезпечити протягом тривалого періоду часу можливість перевірки електронних підписів, збереження їх статусу чинності та отримання доказів існування відповідних електронних даних, на які накладено електронний підпис.

Імплементація європейського законодавства та міжнародних стандартів підвищить довіру користувачів електронних довірчих послуг, та наблизить Україну до амбітної мети - отримання режиму внутрішнього ринку у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг.

Визнано такими, що втратили чинність, постанови КМУ:

  • «Про затвердження Порядку зберігання документованої інформації та її передавання центральному засвідчувальному органу в разі припинення діяльності кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг» від 10.10.2018 № 821;
  • «Про реалізацію експериментального проекту щодо забезпечення можливості використання удосконалених електронних підписів і печаток, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів» від 03.03.2020 № 193.

Джерело: офіційний сайт Мінцифри, Telegram-канал Тараса Мельничука

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
22006

Бухгалтерський облік надходження та списання підручників (бібліотечних фондів)

Якими документами слід керуватися в обліку підручників і навчальних посібників, як відобразити в обліку придбання, надходження при безоплатній передачі підручників і навчальних посібників, як обліковувати списання підручників і навчальних посібників, отримання та продаж макулатури
1068

Залишкова вартість: що має знати бухгалтер

Залишкова вартість основних засобів підтверджує їхній якісний стан, а правильна оцінка активів допоможе скласти бухгалтерський баланс без помилок. З’ясуємо, на що впливає залишкова вартість та як її визначати.
64359

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді