⚡️Як заповнити Податковий розрахунок за IV квартал 2024 року
У процесі імплементації європейського законодавства у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг Міністерством цифрової трансформації України розроблено постанову Кабінету Міністрів України щодо зберігання документів, отриманих під-час надання таких послуг надавачами.
Надавачі електронних довірчих послуг передаватимуть документи після припинення діяльності до центрального засвідчувального органу. Такий підхід дозволяє забезпечити протягом тривалого періоду часу можливість перевірки електронних підписів, збереження їх статусу чинності та отримання доказів існування відповідних електронних даних, на які накладено електронний підпис.
Імплементація європейського законодавства та міжнародних стандартів підвищить довіру користувачів електронних довірчих послуг, та наблизить Україну до амбітної мети - отримання режиму внутрішнього ринку у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг.
Визнано такими, що втратили чинність, постанови КМУ:
- «Про затвердження Порядку зберігання документованої інформації та її передавання центральному засвідчувальному органу в разі припинення діяльності кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг» від 10.10.2018 № 821;
- «Про реалізацію експериментального проекту щодо забезпечення можливості використання удосконалених електронних підписів і печаток, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів» від 03.03.2020 № 193.
Джерело: офіційний сайт Мінцифри, Telegram-канал Тараса Мельничука