Ухвалено рішення про зміни у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг

Кабмін затвердив, відповідно до Закону «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», Порядок зберігання документованої інформації та її передавання до центрального засвідчувального органу в разі припинення діяльності кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг

Ухвалено рішення про зміни у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг

⚡️Як заповнити Податковий розрахунок за IV квартал 2024 року

У процесі імплементації європейського законодавства у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг Міністерством цифрової трансформації України розроблено постанову Кабінету Міністрів України щодо зберігання документів, отриманих під-час надання таких послуг надавачами.

Надавачі електронних довірчих послуг передаватимуть документи після припинення діяльності до центрального засвідчувального органу. Такий підхід дозволяє забезпечити протягом тривалого періоду часу можливість перевірки електронних підписів, збереження їх статусу чинності та отримання доказів існування відповідних електронних даних, на які накладено електронний підпис.

Імплементація європейського законодавства та міжнародних стандартів підвищить довіру користувачів електронних довірчих послуг, та наблизить Україну до амбітної мети - отримання режиму внутрішнього ринку у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг.

Визнано такими, що втратили чинність, постанови КМУ:

  • «Про затвердження Порядку зберігання документованої інформації та її передавання центральному засвідчувальному органу в разі припинення діяльності кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг» від 10.10.2018 № 821;
  • «Про реалізацію експериментального проекту щодо забезпечення можливості використання удосконалених електронних підписів і печаток, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів» від 03.03.2020 № 193.

Джерело: офіційний сайт Мінцифри, Telegram-канал Тараса Мельничука

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Спецодяг: облік та оподаткування

Забезпечити працівників спецодягом – це обов’язок, який покладається на роботодавця. Належним чином відобразити його надходження, використання та списання у бухгалтерському обліку – це обов’язок, який покладається на бухгалтера. Тема сьогоднішньої консультації – облік спецодягу у бюджетних установах.
25470

Облік продуктів харчування в бюджетних установах

Бухгалтер бюджетної установи має налагодити облік продуктів харчування. Допоможемо оприбуткувати, визнати та оцінити продукти харчування, розподілити транспортно-заготівельні витрати та обрати метод оцінки вибуття. А також розповімо, як відшкодувати нестачі й втрати за їх наявності.
51588

Акт приймання-передачі – бланк | зразок

Акт приймання-передачі основних засобів, майна, робіт, послуг має не одну форму. Коли та яку застосовувати 2025 року, а також їх бланки та зразки – у статті
363657

Первинні документи: як скласти без помилок

Як відомо, первинні документи є підставою для відображення господарських операцій в обліку. Про зміни до вимог складання первинних документів та їх взаємозв’язок з фінансовою звітністю – в консультації
60436

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді