Мінекономрозвитку підсумувало, чого досягли у сфері публічних закупівель за перше півріччя 2018 року. В опублікованому звіті кілька акцентів: напрями нормативного врегулювання, у яких попрацювали державні органи, та основні показники й результати закупівель через електронну систему.
У річищі реформ ухвалили кілька важливих нормативно-правових актів. Одним із них інтегрували електронну систему закупівель із Державним реєстром лікарських засобів України, щоб відомості про ліки передавалися автоматично. А іншим закріпили, що до електронної системи закупівель тепер надходитимуть дані про заборгованість зі сплати податків і зборів учасника торгів від Державної фіскальної служби України.
Закупівля лікарських засобів: де і як вимагати еквівалент
Продовжили розбудовувати законодавче підгрунтя пілотного проекту з організації ЦЗО. Це дасть змогу розумно централізувати закупівлі та відповідає досвіду європейців.
Твердо взялися за професіоналізацію ринку закупівель, щоб незабаром на нього прийшли з вишів молоді фахівці з публічних закупівель.
У звіті порахували, що за перше півріччя 2018 року успішно завершилися 503 тисячі закупівель очікуваною вартістю 282,5 млрд грн. Це на 29% більше порівняно з першою половиною минулого року. Найбільш конкурентною стала Київська область.
Про розширення кола користувачів системи свідчить те, що зросло не тільки число замовників, а й кількість учасників. У завершених закупівлях звітного періоду взяли участь 94 264 учасники. У середньому кількість пропозицій на торгах за умов конкуренції становила 2,66 пропозицій.
За інформацією із звіту «СФЕРА ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ І півріччя 2018»