Відеоспостереження за працівником на робочому місці та моніторинг робочої кореспонденції

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

За новим проєктом Трудового кодексу роботодавець може здійснювати відеоспостереження за працівником на робочому місці та проводити моніторинг робочої кореспонденції працівника

Дивімося на текст статті 30 та статті 31 із проєкту Трудового кодексу України.

Стаття 30. Відеоспостереження за працівником на робочому місці

1. Роботодавець може здійснювати відеоспостереження на робочому місці працівника, що знаходиться у приміщенні чи на території роботодавця.

2. Відеоспостереження є крайньою формою контролю роботодавця за працівником і може застосовуватися тільки за умови неможливості або неефективності застосування альтернативних способів контролю за працівником.

3. Здійснення відеоспостереження не може порушувати право працівника на особисте і сімейне життя. При встановленні відеоспостереження роботодавець повинен врахувати:

  • об’єктивну та обґрунтовану необхідність здійснення відеоспостереження;
  • поінформованість працівника про здійснення відеоспостереження та місце встановлення відеокамер.

4. На вимогу працівника роботодавець повинен надати необхідний фрагмент відеозапису, який може бути доказом порушення трудових прав або порушення роботодавцем трудового законодавства.

Стаття 31. Моніторинг робочої кореспонденції працівника та інших даних

1. Роботодавець може здійснювати моніторинг робочої кореспонденції працівника та/або документів (файлів), створених на технічних (електронних) пристроях, що використовуються працівником для виконання трудових обов’язків.

2. Моніторинг робочої кореспонденції та/або документів (файлів), створених на технічних пристроях, що використовуються працівником для виконання трудових обов’язків, є крайньою формою контролю роботодавця. Такий моніторинг може застосовуватися тільки за умови неможливості

застосування альтернативних способів контролю за виконанням працівником трудових обов’язків.

3. Про запровадження моніторингу роботодавець повинен поінформувати працівника та обґрунтувати об’єктивну необхідність його здійснення.

4. Здійснення моніторингу робочої кореспонденції та/або документів (файлів), створених на технічних (електронних) пристроях, що використовуються працівником для виконання трудових обов’язків, не може порушувати право працівника на особисте і сімейне життя.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата праці працівників закладів культури 2025

У 2025 році оплата праці працівників культури залежить від тарифної сітки, категорії закладу й місцевого бюджету. Розберемо посадові оклади, надбавки, доплати, а також дамо зразки штатного розпису й відповіді від експерта Міністерства культури та інформаційної політики.
6819

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи — типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
25072

Типове положення про бухгалтерську службу бюджетної установи 2025

Положення про бухгалтерську службу в 2025 році зазнало змін. У статті — актуальний бланк і пояснення від експерта про завдання, функціональні обов’язки та повноваження бухгалтерської служби бюджетної установи.
639

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді