Відеоспостереження за працівником на робочому місці та моніторинг робочої кореспонденції

За новим проєктом Трудового кодексу роботодавець може здійснювати відеоспостереження за працівником на робочому місці та проводити моніторинг робочої кореспонденції працівника

Дивімося на текст статті 30 та статті 31 із проєкту Трудового кодексу України.

Стаття 30. Відеоспостереження за працівником на робочому місці

1. Роботодавець може здійснювати відеоспостереження на робочому місці працівника, що знаходиться у приміщенні чи на території роботодавця.

2. Відеоспостереження є крайньою формою контролю роботодавця за працівником і може застосовуватися тільки за умови неможливості або неефективності застосування альтернативних способів контролю за працівником.

3. Здійснення відеоспостереження не може порушувати право працівника на особисте і сімейне життя. При встановленні відеоспостереження роботодавець повинен врахувати:

  • об’єктивну та обґрунтовану необхідність здійснення відеоспостереження;
  • поінформованість працівника про здійснення відеоспостереження та місце встановлення відеокамер.

4. На вимогу працівника роботодавець повинен надати необхідний фрагмент відеозапису, який може бути доказом порушення трудових прав або порушення роботодавцем трудового законодавства.

Стаття 31. Моніторинг робочої кореспонденції працівника та інших даних

1. Роботодавець може здійснювати моніторинг робочої кореспонденції працівника та/або документів (файлів), створених на технічних (електронних) пристроях, що використовуються працівником для виконання трудових обов’язків.

2. Моніторинг робочої кореспонденції та/або документів (файлів), створених на технічних пристроях, що використовуються працівником для виконання трудових обов’язків, є крайньою формою контролю роботодавця. Такий моніторинг може застосовуватися тільки за умови неможливості

застосування альтернативних способів контролю за виконанням працівником трудових обов’язків.

3. Про запровадження моніторингу роботодавець повинен поінформувати працівника та обґрунтувати об’єктивну необхідність його здійснення.

4. Здійснення моніторингу робочої кореспонденції та/або документів (файлів), створених на технічних (електронних) пристроях, що використовуються працівником для виконання трудових обов’язків, не може порушувати право працівника на особисте і сімейне життя.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка по догляду за дитиною: зразки документів

У статті розглянемо, коли роботодавець надає відпустку для догляду за дитиною, які є види цих відпусток та який працівник матиме право на неї. 5 зразків заповнень допоможуть вам оформити відпустку по догляду за дитиною без помилок
129319

Положення про оплату праці - зразок

Зразок Положення про оплату праці працівників на прикладі комунального підприємства допоможе вам правильно скласти власне положення.
66835

Бронювання працівників 2025: процедура, документи, звітність

З 1 грудня 2024 року бронювання працівників здійснюється лише через портал Дія. Зміни зачіпають не лише тих, хто буде бронювати працівників, а й тих, хто це вже зробив, але за старими правилами. Як перебронювати працівників після 28 лютого, правила бронювання працівників та критерії визначення критично важливих підприємств – у статті експерта.
23164

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді