Податкова знижка: чи є право на знижку, якщо податковий агент утримав, але не перерахував ПДФО до бюджету?

Теми:
Відповідно до Бюджетного кодексу України та Порядку інформаційної взаємодії ДПСУ, Державної казначейської служби України, місцевих фінорганів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені, поверненню з бюджету підлягають помилково та/або надміру сплачені суми грошових зобов’язань.

Податкова знижка: чи є право на знижку, якщо податковий агент утримав, але не перерахував ПДФО до бюджету?

Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані, або з єдиного рахунку (п. 43.6 ст. 43 Податкового кодексу України).

Для розрахунку сум податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), які підлягають поверненню платнику податку з бюджету у зв’язку з реалізацією ним права на податкову знижку, застосовується сума сплаченого, тобто зарахованого до відповідного бюджету ПДФО, а не нарахованого (утриманого) податковим агентом.

Отже, якщо податковий агент утримав, але не перерахував податок на доходи фізичних осіб до бюджету, то фізична особа не має права на податкову знижку.

Джерело: ДПС у Дніпропетровській області

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ПСП 2025: кому і як надавати

Податкова соціальна пільга у 2025 році надає можливість зменшити розмір ПДФО. Хто має право на ПСП 2025, як її застосовувати, для кого призначена «дитяча» ПСП та який її розмір, які документи потрібні для застосування такої ПСП, які коди ознак ПСП застосовувати при складанні Додатка 4ДФ Податкового розрахунку – відповіді на ці питання у даному огляді.
86164

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
413465

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
382702

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді