Як виправити помилки у додатку 6 декларації з ПДВ

Автор
редактор стрічки новин порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
Як виправити помилки, допущені у додатку 6 до податкової декларації з ПДВ – роз'яснення

Податкова декларація з ПДВ: як виправити помилки у додатку 6

📌 Інструкція до нових форм ПН та РК

Порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ затверджений наказом Міністерства фінансів від 28.01.2016 № 21 (далі – Порядок № 21).

У разі допущення продавцем товарів/послуг:

  • помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених п. 201.1 ст. 201 ПКУ; та/або
  • порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування, то:
  • покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця за формою згідно з (Д6) (додаток 6) (п. 16 розд. ІІІ Порядку № 21).

Копії документів, передбачених п. 201.10 ст. 201 ПКУ, подаються до контролюючого органу за місцем обліку платника податків у строки, передбачені для подання податкової декларації.

У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податку самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку (п. 1 розд. IV Порядку № 21 ).

У разі виправлення помилок у рядках поданої раніше податкової декларації, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку повинні бути додані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників (п. 8 розд. VІ Порядку № 21).

Водночас, формою додатка 6 не передбачено подання уточнюючого додатка 6, такий додаток може бути поданий з відміткою звітний або звітний новий.

Крім того, після подання декларації за звітний (податковий) період платник податку має право до закінчення граничного терміну подання декларації за такий самий період подати нову декларацію з виправленими показниками (п. 20 розд. ІІІ Порядку № 21).

Отже, враховуючи вищезазначене, помилку у додатку 6 можливо виправити лише якщо її виявлено до закінчення граничного терміну подання декларації. При цьому платник податку має право подати нову декларацію з відміткою «Звітна нова» та виправлений додаток 6 з відміткою «Звітний новий».

Джерело: офіційний сайт ГУ ДПС у Житомирській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Реєстрація податкових накладних

Про термін реєстрації податкових накладних, умови реєстрації та блокування ПН, штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної у 2025 році поговоримо у статті.
55403

Алгоритм заповнення податкової декларації з ПДВ

Розглянемо оновлену форму податкової декларації з ПДВ. У консультації знайдете, як заповнити всі рядки чинної ПДВ-декларації, приклад заповнення чинної декларації з ПДВ, а також інформацію про найбільш уживані додатки до ПДВ-декларації у бюджетників – Д1 та Д5.
73365

ПДВ для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Поговоримо про зміни щодо ПДВ, які стались у 2024 році, ставки ПДВ 2024/2025, податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024/2025, необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників та особливості обліку ПДВ у бюджетників – в огляді.
4803

ПДВ 2023 для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2023 році, зміни у ставках ПДВ 2023, про нову податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2023, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
50713

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді