Виплата декретних ФСС фінансується усім працевлаштованим жінкам за увесь період перебування у декретній відпустці, яка в середньому становить 126 календарних днів. Сума декретних становить 100% середнього доходу особи за кожен день відпустки, однак не може бути меншою за обчислену із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку.
ФСС надає допомогу застрахованій особі за основним місцем роботи незалежно від того, чи має застрахована особа на момент настання страхового випадку інвалідність і працює неповний робочий день.
Розмір допомоги не може бути меншим, ніж мінімальна заробітна плата. Тобто навіть коли заробітна плата в жінки менша за мінімальну і роботодавець сплачує за неї ЄСВ, виходячи з розміру її зарплати, ФСС профінансує матеріальне забезпечення, обчислене з установленої мінімальної зарплати.
На розмір декретних не впливає тривалість страхового стажу. Утім особам, які перед настанням страхового випадку мають стаж менше 6 місяців, розмір декретних розраховують з нарахованої зарплати, з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.
Скачати зразок нової довідки про страховий стаж
Допомогу по вагітності та пологах від ФСС нараховує також роботодавець із місця роботи за сумісництвом на підставі копії листка непрацездатності, засвідченої підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.
За інформацією Фонду соціального страхування України